reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Automatyczna brama – najlepsza na zimę

Automatyczna brama – najlepsza na zimę

Automatyczna brama ułatwi nam życie zimą. Choć ta pora roku ma niewątpliwie dużo zalet, ma też minusy, które łatwo możemy wyeliminować za pomocą coraz nowszych wynalazków techniki. Chyba każdy kierowca przeklinał pogodę, gdy zamarznięta brama wjazdowa odmawiała posłuszeństwa. Dzięki zautomatyzowanej bramie takie problemy odejdą w zapomnienie.

Technika przydatna każdemu

Automatyzacja stała się powszechnym zjawiskiem. Codziennie korzystamy z jej zalet – w domu, w szkole, na ulicy i w centrum handlowym. To dzięki niej, za pomocą jednego przycisku, wyciągamy z automatu colę, a drzwi same się przed nami otwierają. Zwykle nie dostrzegamy jak duży wpływ ma na nasze życie zaawansowana technika, ale wraz z nadejściem zimy i trudnościami jakie ze sobą niesie, zaczynamy doceniać wszystkie walory nowoczesnej techniki. Dostrzegają je również inni domownicy. Pogoda za oknem sprzyja zaproszeniom przyjaciół i rodziny, a dzięki automatycznej bramie możemy spokojnie zająć się przygotowaniami, bez konieczności wypatrywania gości przez okno. W ten sposób unikniemy rodzinnych kłótni o to, kto tym razem musi wyjść na zewnątrz i otworzyć bramę. Dobre firmy, produkujące automatyczne napędy do bram, mają w swoich ofertach także zestawy pilotów.

Zobacz także: Jaką bramę garażową wybrać?

Automatyczna brama zadba o nasze bezpieczeństwo

Nowoczesna brama automatyczna zwiększa nasze bezpieczeństwo. Za oknem dużo wcześniej niż w lato robi się ciemno, wielkimi krokami zbliżają się święta i zimowe wyjazdy na ferie. Okres ten sprzyja włamywaczom. Zamontowanie napędu do bramy sprawi, że trudniej będzie im wkraść się do naszego domu – złodziejowi trudno będzie otworzyć taką bramę. Możemy być również spokojni o bezpieczeństwo naszych pociech. Dziecko nie otworzy samo bramy – potrzebny mu będzie pilot. Poczucie bezpieczeństwa sprawi, że zabawy na podwórku, lepienie bałwana i obrzucanie się kulkami śnieżnymi, będą miały większy urok.

Zobacz także:  Drewniane bramy przeciwpożarowe – ekologia i innowacyjność

– Pamiętajmy, że brama musi być prawidłowo zamontowana i posiadać wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa. To powody, dla których najlepszym wyborem jest dokonywanie zakupów u znanych i sprawdzonych producentów. Oprócz produktów najlepszej jakości, zapewnią nam oni pomoc i fachową obsługę w każdym momenciemówi Andrzej Trojanowski, dyrektor generalny FAAC Polska. Otrzymamy też gwarancję na zakupione produkty.

Zobacz także: Jaką rolę w budynku odgrywa brama garażowa?

Konserwacja bramy

Aby brama służyła nam bez zarzutów przez cały czas trwania zimy, musimy wykonać kilka prac konserwatorskich. Jeszcze przed nadejściem mrozów i opadów śniegu dokonajmy przeglądu napędu. Konieczne może się okazać np. zabezpieczenie zawiasów bramy dodatkowym smarem. Już w momencie montażu istotne jest zrobienie odpowiednio głębokiego fundamentu, który powinien znajdować się poniżej poziomu zamarzania gruntu, aby brama zachowała stabilność. Inną kwestią jest odpowiednie wypoziomowanie. Przed dokonaniem zakupu urządzenia, sprawdźmy zakres temperatur, w jakich napęd może pracować. W zależności od firmy, zakres ten może zamykać się w granicach od - 20˚C do +55 ˚C. Napędy niektórych firm będą dobrze działały nawet w temperaturze -40˚C. Autoryzowany dealer pomoże nam dobrać odpowiednie parametry. Warto zwrócić się do niego o pomoc, zanim podejmiemy decyzję. Pamiętajmy też, że mimo wielu zalet, brama skrzydłowa nie posłuży nam do odgarniania śniegu. Powinniśmy używać do tego łopaty, inaczej łatwo doprowadzić do uszkodzenia i zużycia mechanizmów nawet najlepszego urządzenia.

Zobacz także:  Solidna i profesjonalna brama

– Chociaż konstrukcja dobrej bramy powinna uniemożliwiać gromadzenie się wody wokół elementów ruchomych, a w konsekwencji ich zamarzanie, musimy dopilnować, aby przestrzeń ruchu skrzydeł była wolna od przeszkód, takich jak lód, śnieg czy gałęzie – komentuje Jacek Baran, specjalista FAAC Polska. Nawet najlepszej jakości bramy nie mogą działać prawidłowo, jeśli – tak jak w przypadku napędu do bram przesuwanych – nie będziemy odśnieżać listwy zębatej. Zwróćmy uwagę na to, żeby śnieg nie stał się przeszkodą nie tylko dla samej bramy, ale również dla elektroniki (np. fotokomórek) – biały puch może uniemożliwić ich prawidłowe działanie. Zamontowanie bramy z automatycznym napędem, a także późniejsze stosowanie się do zaleceń, podanych w dołączonej do produktu instrukcji, pozwoli nam długo cieszyć się pięknem zimy. Może warto zacząć przygotowania do niej już dziś?

Zobacz także: Murowanie klinkierowego ogrodzenia. Przewodnik, krok po kroku

Źródło: FAAC

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama