| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak kupić tani projekt domu jednorodzinnego?

Jak kupić tani projekt domu jednorodzinnego?

Projekty gotowe domów jednorodzinnych są bardzo popularne, głownie ze względu na ich cenę – są znacznie tańsze od projektów indywidualnych, a ponadto są dostępne „od ręki”. Duży wybór projektów gotowych powoduje, że inwestor ma w czym wybierać i bez problemu może dopasować projekt do swojej działki.

Zalety projektów gotowych

Kupując projekt gotowy mamy pewność, że pewność, że jest on przygotowany i sprawdzony przez zespół specjalistów – architektów i inżynierów. Inną zaletą projektu gotowego jest jego atrakcyjna cena, znacznie niższa niż cena projektów indywidualnych. Inwestor płaci tyko za tę część dokumentacji projektowej, która w pełni odpowiada jego potrzebom.

Zobacz także: Na co zwracać uwagę przy wyborze gotowego projektu?

Zazwyczaj, dokumentacja projektu w składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej oraz opisu instalacji. Projekty instalacji elektrycznych i sanitarnych inwestor może w razie potrzeby dokupić w formie dodatku lub zlecić ich przygotowanie wg indywidualnych potrzeb lub w zakresie wymaganym przez urząd na danym terenie. Takie rozwiązanie to ukłon w stronę inwestorów, którzy część instalacyjną wolą zaprojektować wg indywidualnych potrzeb i dzięki temu dokonać zakupu projektu
w niższej cenie. Zakup projektu gotowego to również wygodne rozwiązanie dla osób, które planują dokonać wielu zmian w projekcie lub decydują się na zakup projektu, w którym architekt przewidział np. inny sposób ogrzewania niż planuje zastosować inwestor. Osoba kupująca projekt ma wybór czy dokupić projekt instalacji i wprowadzić drobne korekty, czy zlecić przygotowanie indywidualnego projektu instalacji.

Zobacz także: Ile kosztuje budowa domu?

Źródło: Biuro projektów MTM STYL

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Projekty gotowe domów jednorodzinnych są bardzo popularne, głownie ze względu na ich cenę. Fot. Fotolia
Projekty gotowe domów jednorodzinnych są bardzo popularne, głownie ze względu na ich cenę. Fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »