REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak budować dom w czasie zimy?

Eksperci Budujesz - Kupujesz
Zima to nie najlepsza pora roku na prowadzenie prac budowlanych, jednak czasem jesteśmy zmuszeni do pracy na zewnątrz nawet w trakcie zimy.  Fot. materiały prasowe
Zima to nie najlepsza pora roku na prowadzenie prac budowlanych, jednak czasem jesteśmy zmuszeni do pracy na zewnątrz nawet w trakcie zimy. Fot. materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Zima to nie najlepsza pora roku na prowadzenie prac budowlanych, jednak czasem jesteśmy zmuszeni do pracy na zewnątrz nawet w trakcie zimy. Wynika to z problemów z realizacją harmonogramu prac budowlanych, jednak często nie jesteśmy w stanie się przed tym ustrzec i musimy prowadzić prace budowlane zimą. Na co zwrócić uwagę podczas budowania domu zimą?

Należy pamiętać o tym,  że koszt budowy w zimie niewątpliwie wzrośnie. Istnieje również ryzyko różnych uszkodzeń, wynikających chociażby z mrozu.

REKLAMA

Beton a zima

Aby móc zimą wykonywać prace związane z wykorzystaniem betonu, powinniśmy dodać do niego preparat przeciwmrozowy. Choć nawet wtedy musimy zwrócić uwagę na temperaturę powietrza na zewnątrz – jeśli spadnie poniżej -5°C, z betonowaniem należy zaczekać. Gdy już uda nam się wybetonować powierzchnie, należy zabezpieczyć ją na następne kilka dni styropianem lub słomianymi matami. Dzięki temu nie do końca stwardniały beton nie zamarznie.

Jeśli w naszym domu musimy przeprowadzić betonowanie stropów lub nadproży, poczekajmy na dodatnie temperatury. Te elementy mają duży wpływ na bezpieczeństwo całej konstrukcji, a ciężko ochronić je przed zamarznięciem. Poczekać musimy również w wypadku prac tynkarskich czy murarskich jeśli nie chcemy ich później powtarzać.

Zobacz także: Dlaczego warto mieć porządek na budowie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tynkowanie w zimie

REKLAMA

Udało nam się doprowadzić dom do stanu zamkniętego przed zimą? Jeśli tak, możemy kontynuować prace, pod warunkiem, że uda nam się utrzymać w pomieszczeniach temperaturę nie niższą niż 15°C. Gdy nie możemy uruchomić planowanego ogrzewania, możemy skorzystać z droższego rozwiązania – np. nagrzewnic. Pamiętajmy także o wentylacji – odprowadzi ona wilgotne powietrze i przyspieszy schnięcie tynków oraz podkładów podłogowych.

Ogrzewanie należy uruchomić kilka dni wcześniej ze względu na to, że tynkowane powierzchnie powinny mieć ok. 15°C. Nawet gdy uda nam się zakończyć tynkowanie, nie możemy doprowadzić do tego, żeby temperatura w domu spadła poniżej 8°C. Starajmy się utrzymywać 8–10°C.

Zobacz także: Kto nadzoruje prace na budowie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA