REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stosować zaprawę klejowo-szpachlową?

Mineralna i naturalnie biała zaprawa klejowo-szpachlowa przeznaczona jest do renowacji budynków. Umożliwia ona przyklejanie płyt termoizolacyjnych oraz wykonywanie warstwy zbrojącej w systemach ociepleniowych.
Mineralna i naturalnie biała zaprawa klejowo-szpachlowa przeznaczona jest do renowacji budynków. Umożliwia ona przyklejanie płyt termoizolacyjnych oraz wykonywanie warstwy zbrojącej w systemach ociepleniowych.
materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Mineralna zaprawa klejowo-szpachlowa – jak ją odpowiednio nałożyć? I kiedy najlepiej to zrobić aby fasada odzyskała ładny wygląd i odpowiednio chroniła ściany?

Mineralna i naturalnie biała zaprawa klejowo-szpachlowa przeznaczona jest do renowacji budynków. Umożliwia ona przyklejanie płyt termoizolacyjnych oraz wykonywanie warstwy zbrojącej w systemach ociepleniowych. Zaprawa przydatna jest również podczas szpachlowania elewacji – wyrównuje  nierówności podłoża sięgające do 10 mm. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków także podczas prac renowacyjnych na obiektach zabytkowych. Zaprawę klejowo-szpachlową należy nanosić na płytę izolacyjną w formie garbu na jej obrzeżach oraz punktowo w taki sposób, aby 40–50% powierzchni płyty zostało przyklejone do podłoża. Przerwa technologiczna między przeklejaniem a kołkowaniem styropianu czy wełny mineralnej powinna wynieść minimum 24 godziny.

REKLAMA

Zobacz także: Rodzaje zapraw murarskich i tynkarskich oraz ich przeznaczenie

Szpachlowanie na płytach styropianowych należy wykonać na przeszlifowanej powierzchni. Co więcej, gotową masę nanosić nierdzewną pacą stalową i równocześnie zatapiać w niej pionowe pasy siatki z włókna szklanego z minimalnym zakładem wynoszącym 10 cm. Prace powinny być wykonane tak, aby siatka zbrojeniowa była niewidoczna. Warto pamiętać, by szczelin powstałych pomiędzy płytami izolacyjnymi, nie wypełniać zaprawą klejowo-szpachlową. W przypadku zastosowania wełny mineralnej szpachlowanie powierzchni powinno odbywać się w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest nałożenie zaprawy klejowo-szpachlowej jako warstwy wyrównawczej o grubości minimum 3 mm.

Zobacz także: Jaką zaprawę zastosować do wykończenia elewacji z klinkieru?

REKLAMA

Po przerwie technologicznej – minimum 3 dniowej – należy nanieść kolejną powłokę zaprawy klejowo-szpachlowej i w niej zatopić siatkę z włókna szklanego. Takie zabezpieczenie podłoża gwarantuje odporność mechaniczną i pozwala kontynuować prace ociepleniowe bez obawy o efekt końcowy. Warto jednak pamiętać, że skuteczność zaprawy osiągana jest wtedy, gdy temperatura otoczenia, podłoża i materiału w czasie obróbki nie jest niższa niż +5 st. C. Duża wilgotność powietrza oraz niskie temperatury mogą znacznie wydłużyć czas wiązania materiału i należy to wziąć pod uwagę planując przerwy technologiczne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mineralna zaprawa klejowo-szpachlowa na bazie cementu i wapna hydratyzowanego przeznaczona jest do wykonywania warstwy zbrojącej w systemach ociepleniowych, przyklejania płyt termoizolacyjnych, a także szpachlowania elewacji. Optymalnie dobrane parametry techniczne oraz możliwość wykonywania kilku prac jednym produktem sprawiają, że jest to niezastąpiony produkt do docieplenia ścian również na obiektach zabytkowych.

Źródło: Baumit

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

REKLAMA

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA

Jak zaprosić batmana do ogrodu?

Możesz mieć batmana we własnym ogrodzie. Taki bohater potrafi zjeść od kilkuset do 2000 komarów jednej nocy i uchronić od niechcianych ukąszeń. Jak zwabić nietoperze do ogrodu? Jest na to kilka sposobów.

W Polsce rynek nieruchomości premium zyskuje na wartości, ale w porównaniu do Europy Zachodniej jest wiele do nadrobienia

W Polsce rośnie rynek nieruchomości premium. Największy potencjał w tym zakresie mają Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Gdynia.

REKLAMA