| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Kto jest kim na budowie – przewodnik

Kto jest kim na budowie – przewodnik

Budowa domu to proces złożony. W procesie budowlanym uczestniczy wiele osób. Inwestor, kierownik budowy, architekt… każda z osób ma na budowie swoje zadania i obowiązku. Zobacz jak nie pogubić się w procesie budowlanym i jakie zadania mają do wykonania osoby uczestniczące w budowie domu.

Czym jest budynek?  Według definicji, jest to obiekt trwale związany gruntem wydzielony z przestrzeni za pomocą ścian i dachu. Czy budynek i obiekt budowlany – to, to samo? Zobacz czym są i czym różnią się miedzy sobą budynek i obiektu budowlany wg. prawa budowlanego.

Budynek, obiekt budowlany lub budowla w znaczeniu prawa budowlanego

Inwestor, architekt, kierownik budowy… każdy ma swoje zadania, które powinien wykonywać aby proces budowy przebiegał szybko i sprawnie. Zobacz co do nich należy.

Prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego

Żadna budowa nie może mieć miejsca bez kierownika budowy. To od kierownika budowy zależeć będzie to, jak potoczy się cała budowa. Zobacz jakie obowiązki ma kierownik budowy.

Jakie prawa i obowiązki ma kierownik budowy w procesie budowlanym?

Kto jest kim na budowie – zadania kierownika budowy

Architekt – to od niego zależy jak będzie wyglądać nasz dom. Poza przygotowaniem  projektu architektonicznego, do zadań projektanta należy także nadzór nad wykonywanym projektem. Zobacz jakie jeszcze obowiązki ma architekt na placu budowy.

Jakie są prawa i obowiązki projektanta w procesie budowlanym?

Kto jest kim na budowie – zadania projektanta

Inspektor nadzoru reprezentuje inwestora na budowie. Sprawuje także nadzór nad poprawnością przebiegu budowy. Zobacz wszystkie prawa i obowiązki inspektora nadzoru w procesie budowlanym.

Prawa i obowiązki Inspektora nadzoru inwestorskiego w procesie budowlanym

Dokumentacja budowlana powinna składać się z kilku etapów począwszy od projektu koncepcyjnego poprzez projekt budowlany aż po projekt wykonawczy. Taki proces daje Inwestorowi możliwość organizacji budowy w fazie projektu. Zobacz wszystkie obowiązki inwestora.

Obowiązki Inwestora w procesie budowlanym a praktyka

Prawa i obowiązki inwestora w procesie budowlanym

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »