REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Okna plastikowe – prawdy i mity

Okna PVC w porównaniu do starych okien drewnianych są bardzo szczelne, dlatego należy stosować odpowiednie rozszczelnienie np. mikrowentylację, listwy wentylacyjne lub po prostu częste wietrzenie.
Okna PVC w porównaniu do starych okien drewnianych są bardzo szczelne, dlatego należy stosować odpowiednie rozszczelnienie np. mikrowentylację, listwy wentylacyjne lub po prostu częste wietrzenie.
Stolmar Sp. z o.o.
Stolmar Sp. z o.o.

REKLAMA

REKLAMA

Jakie są zalety i wady okien plastikowych? Czy okna plastikowe mają wpływ na nasze zdrowie? W końcu PVC jest materiałem przyjaznym środowisku i człowiekowi.

Nie wszyscy wiedzą, że PVC jest pochodną surowców naturalnych Ziemi. Materiałami niezbędnymi do produkcji PVC są ropa naftowa oraz sól kamienna. PVC składa się w 43% z ropy naftowej, natomiast 57% tego tworzywa to sól, a dokładniej otrzymywany z niej chlor (Cl). Tworzywo nas otacza i nie ma co z tego powodu robić jakiegoś niepotrzebnego zamieszania. Zapominamy, że wszystkie okna PVC muszą spełniać normy i również posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny.

REKLAMA

MIT: Czy okna z PVC powodują powstawanie grzybów i pleśni?

Wilgoć wynika z nieprawidłowej wentylacji pomieszczenia, wilgoć zawarta w powietrzu osadzać się może w miejscu styku okna ze ścianą. Stałe zawilgocenie ścian, prowadzić może do powstawania grzybów i pleśni. Okna PVC w porównaniu do starych okien drewnianych są bardzo szczelne, dlatego należy stosować odpowiednie rozszczelnienie np. mikrowentylację, listwy wentylacyjne lub po prostu częste wietrzenie. Pomieszczenia o dużej wilgotności powietrza należy częściej wietrzyć aby nie powodować osadzania  się wilgoci na ścianach. Pomieszczenia z nowoczesnymi oknami PVC należy dwa razy dziennie poddać całkowitej wymianie powietrza. Wentylacji pomieszczeń najlepiej dokonać poprzez gwałtowny przeciąg, otwierając na ok.15 minut dwa naprzeciwległe okna lub drzwi.

Zobacz także: Jaką rolę w oknach pełnią nawiewniki?

MIT: Czy białe okna z PVC żółkną

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Niektóre środki czystości zawierają związki zasadowe lub kwasowe, co może spowodować uszkodzenie powierzchni okna z plastiku. Dlatego starajmy się używać zwykłych, popularnych środków i przestrzegać zaleceń podawanych przez producentów.

Okna plastikowe są całkowicie odporne na wilgoć, grzyby, pleśnie, szkodniki itd. Nie wymagają żmudnej konserwacji czy malowania. Pozostają białe przez wiele, wiele lat. PVC to okna niebywale trwałe, dzięki czemu możemy się cieszyć nimi przez długie lata. Natomiast okna drewniane mimo pracochłonnej i drogiej konserwacji mają swoich miłośników przekonanych, że drewno jest najładniejszym i najzdrowszym materiałem na stolarkę okienną. Wybór okien to nie kwestia wyboru bezpieczniejszego i zdrowszego materiału, to kwestia naszego wyboru i gustu.

Zobacz także: Jakie okna wybrać: drewniane czy z PVC?

Źródło: STOLMAR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA