reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Nowe standardy okien drewnianych – blokada błędnego położenia i ciepła ramka międzyszybowa

Nowe standardy okien drewnianych – blokada błędnego położenia i ciepła ramka międzyszybowa

Nie tylko okna z PVC mogą być wyposażone w różnego rodzaju akcesoria okienne. Także okna drewniane oraz drewniano-aluminiowe można kupić z dodatkowa blokadą położenia klamki lub z docieplaną ramką.

Zabezpieczenie przeciwko błędnemu położeniu klamki

Blokada błędnego położenia klamki to udogodnienie podnoszące stabilność i wypływające na bezpieczeństwo użytkowania produktów. Dzięki zastosowaniu blokady, obrót klamki możliwy jest wyłącznie po poprawnym dociśnięciu skrzydła do ościeżnicy. Nie pozwala ona na obrót klamki przy rozwartym skrzydle, tym samym zapobiegając uszkodzeniu okucia. Blokada powoduje płynne przechodzenie skrzydła z położenia otwartego do zamkniętego. Jest to narzędzie, które wymusza prawidłowe użytkowanie okna.

Zobacz także: Okna o zwiększonej izolacyjności akustycznej

Dystansowa ramka międzyszybowa

Na termoizolacyjność okien wpływają energooszczędne właściwości ramy drewnianej, współczynnik izolacji cieplnej szyb, ale także parametry brzegowe  czyli termiczne właściwości krawędzi szyby zespolonej. Ciepła ramka to tzw. ramka dystansowa, międzyszybowa, łącząca szybę zewnętrzną z wewnętrzną – czyli element widoczny pomiędzy taflami szyby. Zastosowanie ramek ciepłych wykonanych z innych materiałów niż aluminium pozwala na znaczne ograniczenie strat ciepła. W zależności od rodzaju ramki,  współczynnik przenikania ciepła ulega obniżeniu od 7,7% do 11% w stosunku do tego samego okna wyposażonego w standardową ramką aluminiową.  Ciepła ramka THERMIX ogranicza więc straty ciepła, dzięki czemu dodatkowo podnosi energooszczędne właściwości okna i obniża rachunki za ogrzewanie.

Zobacz także: Profile okienne

Użycie ciepłej ramki podnosi temperaturę okna od strony pomieszczenia – w efekcie czego następuje ograniczenie zjawiska kondensacji pary wodnej. Wzrasta dopuszczalna względna wilgotność powietrza w pomieszczeniu bez ryzyka wykraplania się wody w dolnej części ramy. Ciepła ramka THERMIX niweluje zjawisko roszenia i występowania pleśni przy krawędziach szyb. Zjawisko to uwidacznia się szczególnie w okresie zimowym przy niedrożnej wentylacji oraz dużych różnicach temperatur pomiędzy podwórkiem a wnętrzem mieszkania.

Źródło: Sokółka Okna i Drzwi S.A.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Blokada błędnego położenia klamki to udogodnienie podnoszące stabilność i wypływające na bezpieczeństwo użytkowania produktów.
Blokada błędnego położenia klamki to udogodnienie podnoszące stabilność i wypływające na bezpieczeństwo użytkowania produktów.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tooba.pl

Projekty domów gotowych i garaży

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama