REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drewniane bramy przeciwpożarowe – ekologia i innowacyjność

 Drewniane bramy spełniają wszystkie wymagane normy i są stosunkowo niedrogie.
Drewniane bramy spełniają wszystkie wymagane normy i są stosunkowo niedrogie.
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Drewniane bramy przeciwpożarowe to innowacyjny produkt jednego z producentów bram przemysłowych. Drewniane bramy spełniają wszystkie wymagane normy i są stosunkowo niedrogie.

– Wybierając nazwę dla nowego produktu, inspirowaliśmy się nazewnictwem samolotu z okresu II Wojny Światowej. De Havilland Mosquito, podobnie jak nasze bramy, był wykonany z drewna, a przy tym niesamowicie szybki, zwrotny, odporny na ostrzał.  Nie bez przyczyny nazywano go drewnianym cudem – komentuje Prezes Spółki NGR Technologie Damian Wartecki.

REKLAMA

Pomysł na drewnianą konstrukcję jest wynikiem długich poszukiwań materiałów konstrukcyjnych, które mogłyby zastąpić powszechnie wykorzystywaną stal. Obecne ceny tego surowca, a także skomplikowany sposób obróbki, dyskwalifikują go jako odpowiedni komponent do produkcji innowacyjnych i atrakcyjnych cenowo bram.  Z kolei drewno, dzięki zdecydowanie łatwiejszym metodom kształtowania, pozwala na wykonanie niewielkim kosztem praktycznie dowolnego elementu konstrukcyjnego.

Zobacz także: Jaką bramę garażową wybrać?

REKLAMA

Do produkcji bram MOSQUITO wykorzystuje się dobrej jakości drewno o odpowiednich parametrach wilgotności, elastyczności i wytrzymałości. Podlega impregnacji specjalnymi środkami zapewniającymi ochronę przed wysoką temperaturą i płomieniami. Tak przygotowany element w wysokiej temperaturze nagrzewa się zaskakująco wolno, a co najważniejsze spala się wyłącznie na powierzchni, pozostawiając rdzeń nienaruszonym.

– Ponadto blacha stalowa, z której są wykonane standardowe bramy przesuwne, pod wpływem wysokiej temperatury poddaje się deformacji. Może to w skrajnych przypadkach, podczas gwałtownego rozprzestrzeniania się pożaru i szybkiego wzrostu temperatury, prowadzić do rozszczelnienia się bramy. Dzięki zastosowaniu drewna taka obawa nie występuje mówi Tomasz Wypchlak, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju NGR Technologie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Montaż bramy automatycznej


REKLAMA

Cały projekt z założenia miał być ekologiczny nie tylko z perspektywy samego produktu, ale także jego produkcji. Wszystkie komponenty bramy podlegają w 100% recyklingowi. Przeprowadzone próby ogniowe w laboratorium Instytutu Techniki Budowlanej nie wykazały emisji żadnych substancji toksycznych. Sama technologia produkcji bram serii MOSQUITO jest bezodpadowa, a zracjonalizowane procesy produkcyjne pozwalają zminimalizować zużycie energii elektrycznej.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej linii technologicznej firma NGR Technologie nie przewiduje ograniczeń produkcyjnych. Moce przerobowe pozwalają na wykonanie kilku tysięcy bram rocznie, bez konieczności reorganizacji systemu produkcyjnego. Badania rynku i wywiad przeprowadzony przez niezależne instytuty badawcze pozwalają ocenić, że bramy MOSQUITO mogą przejąć 80% krajowego rynku przesuwnych bram przeciwpożarowych  w klasie EI 30, EI 60 (odporność i szczelność ogniowa przez 30 i 60 minut).

Zobacz także: Solidna i profesjonalna brama

W celu wykorzystania tego potencjału zdecydowano się na nietypowy w branży system dystrybucji. Firma NGR Technologie zrezygnowała z samodzielnego montowania bram na rzecz tworzenia sieci dealerskiej. Każdy z partnerów musi przejść szkolenie zakończone autoryzacją i prowadzić zakup bram poprzez internetowy system zamówień. Mając na uwadze procedury, producent zastrzega sobie prawo do kontroli jakości montażu oraz jakości świadczenia usług na rzecz klientów.

– Trzeba koniecznie podkreślić jeszcze jedną cechę bram serii MOSQUITO. Poszycie blatów z płyt mineralnych umożliwia wykończenie ich powierzchni zgodne z malowaniem ściany. Istnieje również możliwość zastosowania nietypowych wykończeń, np. ozdobnego kamienia i różnego rodzaju laminatów, co na pewno będzie ogromną zaletą dla architektów i jednocześnie inspiracją dla nowych, nietypowych  projektów. Po raz pierwszy bramy przeciwpożarowe mogą być wykorzystane do czegoś więcej niż tylko ochrony. Na co dzień mogą stanowić np. powierzchnię reklamową – podsumowuje Damian Wartecki.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA