reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Okna o zwiększonej izolacyjności akustycznej

Okna o zwiększonej izolacyjności akustycznej

Okna o zwiększonej izolacyjności akustycznej wygłuszą mieszkanie przed uciążliwymi hałasami z zewnątrz i zapewnią nam ciszę i spokój w domu.

Izolacyjność akustyczna jest bardzo ważna, aby temat hałasu nie powracał do nas jak bumerang. Dlatego należy zadbać o odpowiedni poziom wyciszenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy nasze mieszkanie znajduje się w pobliżu ruchliwych ulic, obwodnic, linii kolejowych czy lotnisk.

Kiedy mamy otwarte oczy i słyszymy dźwięki, nasz umysł pracuje na maksymalnych obrotach. Mózg ma obowiązek rejestrować wszystko, przetwarzać, segregować, zapamiętywać. Zamknięcie oczu i cisza, powodują zwolnienie pracy mózgu, a więc odpoczynek i regenerację.

Zobacz także: Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie?

Współczynnik izolacyjności akustycznej Rw wyrażany jest w decybelach i określa poziom tłumienia dźwięków dochodzących z zewnątrz budynku. Jest to wskaźnik, na który tylko nieliczni zwracają uwagę, a dla naszego systemu nerwowego jest bardzo ważny. Jeżeli mieszkamy w mieście przy ulicy, po której często jeżdżą samochody, Rw powinno wynieść co najmniej 35 dB, ponieważ im wyższa wartość współczynnika Rw, tym lepsza izolacja akustyczna. Jednak należy pamiętać, aby nie niwelować poziomu hałasu do zera.

– W celu ograniczenia hałasu stosuje się pakiety szybowe zbudowane ze szkła o różnej grubości. Szyby o zmiennej grubości pod wpływem hałasu drżą z różną częstotliwością. To zjawisko pozwala na wzajemne tłumienie drgań, ograniczając w ten sposób przepływ fal dźwiękowych. podkreśla Marcin Wiśniewski- Prezes firmy Stolmar Sp. z o.o.

Już samo szkło dźwiękochłonne pozwala na znaczne wytłumienie odgłosów z zewnątrz w budynkach położonych na obszarach o znacznym natężeniu hałasu. Dzięki temu zabiegowi mieszkanie może zapewnić ciszę odpowiednią dla odprężenia i relaksu, ale przede wszystkim naszego zdrowia.

Zobacz także: Jak wyciszyć podłogę?

Dźwiękochłonne szyby izolacyjne są konstruowane nie tylko z wykorzystaniem kombinacji szyb o różnej grubości, ale także wykorzystują tłumienia w przestrzeni między szybami.

– Ciche okna to nie tylko szyba, chociaż ona zajmuje największą powierzchnię, ale także profil i dokładny montaż. Aby pomieszczenie było dobrze chronione przed hałasem zewnętrznym, okno powinno być zamontowane ze szczególną starannością: połączenie okna z ościeżem musi być szczelne. Jest też ważne, aby zwracać uwagę na odpowiednio dobre ukształtowanie ram okiennych, szczelność spoin i wszystkich przylegających do okna elementów budowlanych. – dodaje Prezes Wiśniewski.

Źródło: materiały prasowe

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Okna o zwiększonej izolacyjności akustycznej wygłuszą mieszkanie przed uciążliwymi hałasami z zewnątrz.
Okna o zwiększonej izolacyjności akustycznej wygłuszą mieszkanie przed uciążliwymi hałasami z zewnątrz.


Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama