reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Budowa ogrodzenia odpornego na mróz i śnieg

Budowa ogrodzenia odpornego na mróz i śnieg

Dobre ogrodzenie powinno być odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dobrze wykonane ogrodzenie przetrwa wysokie temperatury latem i nie będzie wymagać poprawek po mroźnej zimie. Kupując ogrodzenie dobrej jakości, można uniknąć późniejszych wydatków na jego naprawę po zimie. Ważny jest również profesjonalny montaż ogrodzenia.

Przemyślany zakup ogrodzenia

Aby zaoszczędzić sobie zbędnych wydatków, warto zainwestować w ogrodzenie dobrej jakości wyprodukowane przez sprawdzonego producenta. Szczególnie ważna jest jakość spoin przy siatkach zgrzewanych i panelach, a także jakość powłoki. Ocynkowane systemy ogrodzeniowe to gwarancja trwałości. Ogrodzenia wykonanego z dobrego materiału nie trzeba konserwować przed zimą i ponownie malować wiosną.

Zobacz także: Murowanie klinkierowego ogrodzenia. Przewodnik, krok po kroku

System ogrodzeniowy od jednego producenta

Najlepiej kupić wszystkie elementy ogrodzenia u tego samego producenta. Wtedy mamy pewność, że poszczególne części systemu będą do siebie pasować i nie pojawią się trudności przy montażu ogrodzenia. Kupując system ogrodzeniowy jednej firmy, nie trzeba będzie modyfikować poszczególnych elementów (przycinać czy nawiercać dodatkowych otworów). Taka ingerencja może spowodować rdzewienie niezabezpieczonych końcówek zimą.

Dobry montaż ogrodzenia

Nie należy montować ogrodzenia w ujemnych temperaturach. W takich warunkach proces zastygania betonu jest wydłużony, a ogrodzenie może się wypaczyć (pochylić, wygiąć).

Beton, który wykorzystuje się do instalacji ogrodzenia powinien być dobrej jakości. Słupy muszą być solidnie osadzone, żeby ogrodzenia wytrzymało zimowe warunki. Ogrodzenie ma spełniać swoje funkcje bez względu na porę roku.

Przy montażu ogrodzenia należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji. Wskazania te dotyczą przygotowania terenu i procesu montażu. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, najlepiej poprosić o pomoc fachowca.

Zobacz także: Jak zaprojektować profesjonalne ogrodzenie?

Instalowana brama musi być dobrze wypoziomowana, aby otwierała się i zamykała luźno, bez tarcia. Zimą, kiedy temperatury są ujemne, bramy chodzą ciężej. Źle wypoziomowana brama zetrze się i uszkodzi.

Montując bramy przesuwne (główne bramy automatyczne), należy odgarnąć śnieg z terenu, który będzie zajmować brama. Brama, która napotka na opór śniegu, może się zniekształcić, a napęd automatyki spali się.

Przed zimą pamiętaj o naoliwieniu zawiasów bramy. Wtedy nie ulegną one zatarciu.

Profesjonalnie zamontowane ogrodzenie to inwestycja na wiele lat. Zbędnych wydatków związanych z naprawą ogrodzenia można uniknąć pod warunkiem że zdecydujemy się na dobre system ogrodzeniowy.

Zobacz także: Drewniane bramy przeciwpożarowe – ekologia i innowacyjność

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Krzysztof Krysiński

Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dobre ogrodzenie powinno być odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.
Dobre ogrodzenie powinno być odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół świadczy wyspecjalizowane usługi w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama