| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Solidna i profesjonalna brama

Solidna i profesjonalna brama

Brama musi być przede wszystkim solidna i łatwa w użytkowaniu. Przy wyborze odpowiedniej bramy należy również zwrócić uwagę na jej wygląd – brama powinna pasować do ogrodzenia i architektury otoczenia. Rozwiązaniem są bramy uniwersalne, które pasują do każdego rodzaju ogrodzenia.

Brama – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Producenci często decydują się na rozwiązania niepraktyczne i mało solidne. Tak wykonane bramy nie mają niezbędnych atestów i gwarancji, dlatego nie warto decydować się na zakup tego typu elementów ogrodzenia. Takie bramy są tańsze, ale szybciej się psują, co pociąga za sobą kolejne koszty. W rezultacie, prowizorycznie wykonaną bramę trzeba wymienić na nową.

Zanim zdecydujemy się na konkretny model bramy, warto wcześniej zapoznać się z ofertami , które są dostępne na rynku. Brama powinna być wykonana solidnie i z dobrego materiału, pokrytego wysokiej jakości powłoką. Poza profesjonalnym wykonaniem liczy się funkcjonalność bramy, łatwy montaż i efektowny wygląd.

Zobacz także: Czym są i do czego służą gabiony?

Odpowiedni montaż bramy

Przy montażu warto zastanowić się nad odpowiednim ułożeniem skrzydeł furtki lub bramy, aby podczas codziennego użytkowania nie uszkodzić bramy. Kupując bramę, upewnijmy się, że producent zastosował system regulowanych zawiasów i zamków, które umożliwiają otwieranie furtki zarówno do wewnątrz, jak i do zewnątrz. Dzięki temu brama lub furtka nie będzie się niszczyć.

Bramy automatyczne

Popularność bram automatycznych na polskim rynku rośnie. To duże ułatwienie dla mieszkańców domów jednorodzinnych. Jeśli zdecydujemy się na bramę automatyczną, musimy dokupić do niej zestaw fotokomórek i lampę ostrzegawczą. Te elementy zwiększają bezpieczeństwo i pozwalają regulować czas zamykania i otwierania bramy.

Zobacz także: Jak zaprojektować profesjonalne ogrodzenie?

Dobra brama na lata

System równoważenia jest niezbędny, aby brama funkcjonowała sprawnie przez lata. Dzięki niemu brama nie wypaczy się i zachowa symetrię. Bez systemu równoważenia po kilku latach skrzydło bramy odpadnie, a brama będzie się zacinać.

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Krzysztof Krysiński

Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Brama musi być przede wszystkim solidna i łatwa w użytkowaniu.
Brama musi być przede wszystkim solidna i łatwa w użytkowaniu.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »