reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Na czym polega system ochrony mikrobiologicznej?

Na czym polega system ochrony mikrobiologicznej?


Jak uchronić elewację przed glonami? Jak czyścić elewację? Producenci oferują środki, które odpowiadają za mikrobiologiczną ochronę budynków. Tego typu produkty oczyszczają elewację z zanieczyszczeń i jednocześnie zabezpieczają powierzchnię przed glonami, grzybami i porostami.
Zobacz, jak w prosty sposób pozbyć się zanieczyszczeń z elewacji.

Specjalistyczne produkty do mikrobiologicznej ochrony elewacji spełniają kilka funkcji:

- likwidacja skażenia mikrobiologicznego oraz zmycie zabrudzeń. Stosując preparat glono i grzybobójczy oraz wykorzystując technikę mycia elewacji wodą pod ciśnieniem, można uzyskać odkażoną czystą powierzchnię, która po wyschnięciu gotowa jest do gruntowania i malowania. W tym procesie można usunąć ,,zaglonienie”, zabrudzenia oraz zwietrzałe cząstki wypraw.

Zobacz także: Dlaczego farba na elewacji się łuszczy?

- wzmocnienie warstwy tynkarskiej poprzez zastosowanie preparatu głęboko penetrującego. Nawet kilkuletnie elewacje mają pewne oznaki starzenia. Dotyczą one szczególnie tynku lub farby. Wiąże się to najczęściej z powierzchniowym pyleniem, kredowaniem, zmatowieniem powierzchni powłoki, wyższą podatnością na chłonięcie wody i z tym związaną penetracją zabrudzeń w głąb struktury tynku. Proces wzmacniania powierzchni poprzez zastosowanie preparatu gruntującego pozwala na związanie najbardziej zewnętrznych części wypraw tynkarskich lub farb, obniżenie chłonności, stworzenie warstwy kontaktowej i dobrze przyczepnego podłoża dla farb renowacyjnych.

- malowanie renowacyjne. Bardzo ważnym etapem renowacji ocieplenia jest jego zabezpieczenie przed ponownym ,,zaglonieniem” poprzez malowanie renowacyjne wpływające również w istotny sposób na zmianę estetyki elewacji. Dzięki pomalowaniu elewacji uzyskujemy ograniczenie porowatości tynku, znaczące obniżenie wodochłonności, a w przypadku zastosowania farby silikonowej można mówić o znaczącym ograniczeniu zwilżania jej powłoki przez wodę. Ta cenna właściwość ogranicza osiadanie na ścianie kurzu i penetrację zabrudzeń, tym samym chroni to przed tworzeniem się na powierzchni farby warstwy odcinającej, stwarzając możliwość dłuższego oddziaływania środków biocydowych.

Zobacz także: Skąd się biorą wykwity na elewacji z klinkieru?

Źródło: materiały prasowe

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Producenci oferują środki, które odpowiadają za mikrobiologiczną ochronę budynków. Tego typu produkty oczyszczają elewację z zanieczyszczeń i jednocześnie zabezpieczają powierzchnię przed glonami, grzybami i porostami. Fot. Bolix
Producenci oferują środki, które odpowiadają za mikrobiologiczną ochronę budynków. Tego typu produkty oczyszczają elewację z zanieczyszczeń i jednocześnie zabezpieczają powierzchnię przed glonami, grzybami i porostami. Fot. Bolix

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama