reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Rodzaje drzwi wejściowych – drewniane, z tworzywa i metalowe

Rodzaje drzwi wejściowych – drewniane, z tworzywa i metalowe

Podjęcie decyzji dotyczącej wyboru drzwi wejściowych uzależnia się nie tylko od walorów estetycznych, które posiadają, ale również od rodzaju materiału, z którego drzwi są wykonane. Drzwi wejściowe odgradzają powierzchnię użytkową od świata zewnętrznego oraz pełnią ważną funkcję zabezpieczającą.

Na rynku możemy rozróżnić trzy rodzaje drzwi wejściowych ze względu na materiał, z którego są wykonane: drzwi drewniane, drzwi z tworzywa i drzwi metalowe. Drzwi drewniane mogą być płytowe, płycinowe lub z litego drewna. Drzwi płytowe posiadają ramę lub szkielet drewniany, który jest wypełniony materiałem drewnopochodnym albo tekturą i obity jest po obu stronach płytą pilśniową. Drzwi płycinowe posiadają ramę z drewna, która jest wypełniona drewnem o mniejszej grubości lub płytami drewnopochodnymi. Drzwi drewniane mogą być również z litego drewna, są zbudowane z ramy drewnianej wypełnionej deskami tej samej grubości. Drzwi wejściowe z tworzywa zbudowane są z wielokomorowych profili z PCV, między którymi znajduje się wypełnienie z płyt plastikowych. Te plastikowe płyty najczęściej połączone są warstwą ocieplającą.

Zobacz także: Jak i kiedy zamontować drzwi zewnętrzne?

Drzwi to stały element mieszkania, dlatego warto przy wyborze zadbać o jego wysoką jakość, ale też dopasować je w ten sposób, by zgodnie harmonizowały się z ogólnym charakterem pomieszczenia.

Drzwi metalowe wykonane są z metalowej ramy, wypełnienia z materiału termoizolacyjnego i metalowych płyt, które osłaniają je z obu stron. Na metalowych płytach naklejona jest warstwa okleiny dekoracyjnej. Najczęściej są to drzwi, które mają spełniać jakąś funkcję ochronną – antywłamaniową lub przeciwpożarową.
Zarówno drzwi z tworzywa, metalowe, jak i drewniane mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Jedne i drugi mogą też posiadać przeszklenia.

Zobacz także: Jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe?

Przed zakupem warto zapoznać się z parametrami drzwi wejściowych, które będą spełniać oczekiwania dotyczące izolacji termicznej lub akustycznej.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Na rynku możemy rozróżnić trzy rodzaje drzwi wejściowych ze względu na materiał, z którego są wykonane: drzwi drewniane, drzwi z tworzywa i drzwi metalowe.  fot. Röben
Na rynku możemy rozróżnić trzy rodzaje drzwi wejściowych ze względu na materiał, z którego są wykonane: drzwi drewniane, drzwi z tworzywa i drzwi metalowe. fot. Röben

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama