| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czy okno może zarabiać?

Czy okno może zarabiać?


Wymiana okien to droga inwestycja. Jednak, jeśli zdecydujemy się na energooszczędne rozwiązania, koszty zwrócą się nam już po kilku latach.

Parametry termiczne okien mają znaczny wpływ na ilość ciepła, które ucieka z domu. Badania przeprowadzone przez firmę MS więcej niż OKNA wykazały, że stolarka energooszczędna w porównaniu do standardowej może przynieść w ciągu sezonu grzewczego nawet kilkaset złotych zysku.

Oszczędności na rachunkach za ogrzewanie w ciągu kilku lat pokrywają 100% różnicy wynikającej z zakupu droższej stolarki energooszczędnej.

- Jeśli zamiast standardowych produktów dostępnych na polskim rynku zdecydujemy się na okna wyposażone w szybę o współczynniku Ug równym 0,5 W/m2K i specjalne wzmocnienia termiczne, to różnica w cenie jaką zapłacimy za okna energooszczędne zwróci się już po około 7 latach – mówi Artur Głuszcz z firmy MS więcej niż OKNA – Całkowity koszt wymiany starych okien zwróci się nam po około 8–9 latach. Po tym czasie będą one na siebie systematycznie „zarabiać”.

Aby uzyskać taki efekt, powinniśmy wybrać stolarkę o optymalnym stosunku ceny do parametrów termicznych, uwzględniając przy tym czas eksploatacji. Bardzo kosztowne okna pasywne nie umożliwią nam odzyskania zainwestowanych środków. Z kolei te najtańsze, które nie spełniają odpowiednich norm energooszczędności, sprawią, że szybko zaczniemy do nich dopłacać.

Zobacz także: Jak prawidłowo uszczelnić okna?

Dzięki wymianie okien oszczędności pojawią się już po roku eksploatacji, a ich wysokość zależeć będzie nie tylko od jakości stolarki i jej powierzchni, ale także od cen nośnika energii, z którego korzystamy, długości sezonu grzewczego oraz średnich temperatur na zewnątrz.

– Okno energooszczędne musi być dzisiaj dla klienta nie tylko łatwo dostępne, ale przede wszystkim opłacalne i temu muszą sprostać producenci stolarki – dodaje Głuszcz – Aby przekonać odbiorców o korzyściach wynikających z zakupu lepszych jakościowo produktów udostępniamy na naszej stronie internetowej kalkulator energetyczny pozwalający sprawdzić parametry termiczne okien, ale także w prosty sposób obliczyć i porównać koszty ogrzewania domu przy zastosowaniu różnych rozwiązań.

Jak pokazują kalkulacje energooszczędne, okno z szybą Ug=0,5 mimo tego że jest droższe w zakupie, zwróci się szybciej niż tańsza stolarka o standardowych parametrach. Warto skorzystać z takiej możliwości.

Zobacz także: Kalkulator kosztów energii, czyli jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »