reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak znaleźć fachowca do budowy dachu?

Jak znaleźć fachowca do budowy dachu?

Jak znaleźć odpowiedniego fachowca, który wie jak wykonać dach? To zadanie dla prawdziwych specjalistów, ponieważ dach to jeden z najważniejszych elementów domu. To, jak będzie wykonany dach, będzie miało wpływ nie tylko na komfort naszego mieszkania, ale i na nasze rachunki. Tylko poprawnie wykonany dach zapewni nam bezpieczeństwo i oszczędność.

Podczas budowy domu każdy z jego elementów jest ważny. Takie elementy budynku jak fundamenty, ściany, okna, dach – będą dobrze pracować tylko wtedy, kiedy zostaną poprawnie wykonane. Dach jest właśnie jednym z takich „ważnych” elementów. Podczas jego budowy, żadne błędy nie powinny mieć miejsca, ponieważ może się to okazać prawdziwą katastrofą.

Zobacz także: Błędy, które możemy popełnić podczas montażu pokrycia dachowego

Kto powinien wykonać dach?

Najważniejsze jest, aby nigdy nie wybierać fachowców „od wszystkiego”. Do budowy tak trudnego elementu domu jakim jest dach, należy znaleźć odpowiedniego specjalistę. 

- Dach to newralgiczna część domu i bez dwóch zdań musi się nim zająć dekarz. Wykonuje on bowiem, konserwuje, a także naprawia jeden z najistotniejszych elementów naszych domów, czyli poszycie dachu. Dlatego tak ważnych, bo to ta część, która bezpośrednio chroni je przed wszelkimi wpływami atmosferycznym. Dekarz musi być osobą wszechstronną. Nie tylko dobrym fachowcem w swej branży, nie tylko dobrym rzemieślnikiem, ale przede wszystkim musi myśleć i być odpowiedzialny. Jeżeli dołożymy do tego bycie twórczym, otrzymamy obraz dekarza idealnego. Super dekarza – mówi Bogdan Kalinowski, finalista ogólnopolskiego programu branżowego SUPERDEKARZ.

Dachy wykonywane są z różnych materiałów, dlatego też ważne jest, aby nasz dekarz dobrze znał materiały, którymi pracuje. 

Wyróżniamy różne rodzaje dachówek: drewniane, na kamiennych płytkach, blasze płaskiej, falistej, słomie czy papie bitumicznej. 

Praca dekarza nie ogranicza się jedynie do pokrycia dachu, ale również do innych prac dachowych.

– Dotyczą one m.in. zabezpieczenia budynku i dachu przed zawilgoceniem. Mam tu na myśli montaż rur spustowych, rynien czy izolacji chroniących przed wilgocią – dodaje Bogdan Kalinowski. 

Ważne jest także by zaufać dekarzowi w kwestii doboru materiałów czy użycia maszyn, sprzętu i narzędzi. Dekarz jest odpowiedzialny nie tylko w kwestii prac, ale także dostarczenia na naszą budowę odpowiedniego sprzętu i materiałów. 

– To kwestie bardzo ważne i determinujące całą budowę. Od jakości pracy naszego dekarza oraz jakości wybranych i zastosowanych przez niego materiałów zależy bowiem solidność, wytrzymałość i trwałość, a także estetyka naszego domu – podsumowuje Bogdan Kalinowski.

Decydując się na odpowiedniego fachowca dobrze jest przeprowadzić z nim wywiad dotyczący poprzednich jego zleceń i realizacji. Nie bójmy się pytać o numery do poprzednich klientów, czy sprawdzać ich rzetelność w Internecie.

Zobacz także:  Jak prawidłowo wykonać dach?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Decydując się na odpowiedniego fachowca dobrze jest przeprowadzić z nim wywiad dotyczący poprzednich jego zleceń i realizacji.
Decydując się na odpowiedniego fachowca dobrze jest przeprowadzić z nim wywiad dotyczący poprzednich jego zleceń i realizacji.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama