| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę?

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę?


Uzyskanie pozwolenia na budowę jest procesem długotrwałym i wymaga skompletowania szeregu dokumentów jeszcze przed złożeniem wniosku.

Żeby uzyskać pozwolenie na budowę, potrzebne są następujące dokumenty:

- mapa sytuacyjno-wysokościowa przeznaczona do celów projektowych (w skali 1:500). Wykonanie takiej mapy możemy zamówić u uprawnionego geodety lub w Wydziale Geodezji i Kartografii dla danego obszaru;
- Decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania terenu lub Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego; dokument ten określi nam warunki przestrzenne, które będzie musiał spełniać nasz dom i jego usytuowanie; wytyczne z tego dokumentu muszą być uwzględnione przy projektowaniu lub adaptacji gotowego projektu naszego domu;
- warunki przyłączenia mediów: elektryczności, gazu, wody i kanalizacji; dokumenty te musimy uzyskać przed przystąpieniem do sporządzania dokumentacji projektowej projektu budowlanego
- cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami (np. Rzeczoznawców do spraw Sanitarnych, BHP i PPOŻ), uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi.

Zobacz także: Jak uzyskać pozwolenie na budowę

Należy pamiętać, żeby projekt był opatrzony podpisami oraz zaświadczeniami o prawie do wykonywania zawodu przez projektantów i osoby sprawdzające w zakresie składanego projektu, aktualnym na dzień opracowania projektu. Ponadto musi on zawierać:
- uzgodnienia i opiniowanie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko albo oceny oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000;
- oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – dokument ten jest oświadczeniem , ze jesteśmy prawnymi właścicielami gruntu, na którym chcemy budować.

Zobacz także: Czy można przenieść pozwolenie na budowę

Powinniśmy pamiętać, że dokumenty te są niezbędne do złożenia w Urzędzie jako załączniki do Wniosku, jak również do procesu projektowania naszego domu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »