reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę?

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę?


Uzyskanie pozwolenia na budowę jest procesem długotrwałym i wymaga skompletowania szeregu dokumentów jeszcze przed złożeniem wniosku.

Żeby uzyskać pozwolenie na budowę, potrzebne są następujące dokumenty:

- mapa sytuacyjno-wysokościowa przeznaczona do celów projektowych (w skali 1:500). Wykonanie takiej mapy możemy zamówić u uprawnionego geodety lub w Wydziale Geodezji i Kartografii dla danego obszaru;
- Decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania terenu lub Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego; dokument ten określi nam warunki przestrzenne, które będzie musiał spełniać nasz dom i jego usytuowanie; wytyczne z tego dokumentu muszą być uwzględnione przy projektowaniu lub adaptacji gotowego projektu naszego domu;
- warunki przyłączenia mediów: elektryczności, gazu, wody i kanalizacji; dokumenty te musimy uzyskać przed przystąpieniem do sporządzania dokumentacji projektowej projektu budowlanego
- cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami (np. Rzeczoznawców do spraw Sanitarnych, BHP i PPOŻ), uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi.

Zobacz także: Jak uzyskać pozwolenie na budowę

Należy pamiętać, żeby projekt był opatrzony podpisami oraz zaświadczeniami o prawie do wykonywania zawodu przez projektantów i osoby sprawdzające w zakresie składanego projektu, aktualnym na dzień opracowania projektu. Ponadto musi on zawierać:
- uzgodnienia i opiniowanie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko albo oceny oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000;
- oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – dokument ten jest oświadczeniem , ze jesteśmy prawnymi właścicielami gruntu, na którym chcemy budować.

Zobacz także: Czy można przenieść pozwolenie na budowę

Powinniśmy pamiętać, że dokumenty te są niezbędne do złożenia w Urzędzie jako załączniki do Wniosku, jak również do procesu projektowania naszego domu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama