reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czy wiesz jak zamontować płyty gipsowo-kartonowe?

Czy wiesz jak zamontować płyty gipsowo-kartonowe?

Jak zamontować płyty gipsowo-kartonowe na ścianach i suficie.

Potrzebne ci będą: - taśma miernicza - młotek - wkrętarka i wkręty - nóż do płyt gipsowo-kartonowych - gwoździe do płyt gipsowo-kartonowych - płyty gipsowo-kartonowe - pistolet z masą klejącą - kątownik - dźwignia do płyt

Najpierw zamocuj płyty na suficie, dopiero później na ścianach. Zmierz odległość od narożnika do środka szerokości belki konstrukcyjnej i zaznacz tę odległość na płycie. Następnie za pomocą kątownika ustal linię cięcia i zaznacz ja ostrzem noża.

Przełam płytę wzdłuż linii nacięcia. Pęknięcie powinno nastąpić łatwo. Jeśli tak się nie stanie, przejdź za płytę; przyciśnij kolanem od tyłu przy linii nacięcia i zwiększ nacisk. Po przecięciu nożem spodniej warstwy papieru, oddziel obie części.

Aby uszczelnić miejsca połączenia między płytami i elementami konstrukcyjnymi, nanieś warstwę kleju na krawędź belek i umocnij płytę. Masa jest bardzo klejąca, dlatego należy ją nakładać niezwykle ostrożnie.

Korzystając z pomocy drugiej osoby, zamocuj płytę na ścianie, zaczynając od górnego rzędu i dociskając jak najściślej do sufitu, a następnie zamocuj gwoździami lub wkrętami.

Wkręty są lepszym elementem mocującym niż gwoździe. Łatwo je zamocować za pomocą wkrętarki bezprzewodowej. Główki wkrętów powinny znajdować się nieco niżej powierzchni płyty. Gwoździe należy rozmieścić co około 15 cm, a wkręty co 20 cm.

Po zamontowaniu głównego rzędu płyt, możesz instalować dolny, mocno dociskając obydwie krawędzie. Niedroga dźwignia ułatwi unoszenie płyt. Podobną funkcję może pełnić prowizoryczna dźwignia z kawałka deski.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama