REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy warto zdecydować się na montaż okien w nietypowych kształtach?

Okna o nietypowych kształtach można zamontować w każdym pomieszczeniu w domu. fot. Stolmar Sp. z o.o.
Okna o nietypowych kształtach można zamontować w każdym pomieszczeniu w domu. fot. Stolmar Sp. z o.o.

REKLAMA

REKLAMA

Okna prostokątne i kwadratowe nie są jedynymi dostępnymi na rynku. Nowoczesne technologie produkcji dają nam możliwość wyboru okien okrągłych, trójkątnych, a także trapezowych. Wstawienie okna o nietypowym kształcie czy wymiarze sprawi, że nie tylko nasz budynek, ale i jego wnętrze będzie wyglądać ciekawie.

Nietypowe kształty

REKLAMA

Z okien o nietradycyjnych kształtach korzystają zazwyczaj właściciele nowych budynków. Warto jednak wiedzieć, że nie ma żadnych przeszkód, by zastosować je również w starym budownictwie. Przed podjęciem takiej decyzji trzeba się jednak dobrze zastanowić. Często okna o nietypowych kształtach mają pewne ograniczenia konstrukcyjne. Nie wszystkie mogą być całkowicie otwierane lub uchylane, dlatego też powinniśmy odpowiednio wcześniej zorientować się u producenta, jakie możliwości ma wybrane przez nas okno. W ten sposób unikniemy późniejszych problemów z ich użytkowaniem.

Zobacz także: Ekspert radzi: Jak kupić dobre okna?

Sposób na ciekawą aranżację

Okrągłe, trójkątne i trapezowe – to najczęściej wybierane kształty okien. Ich popularność rośnie z każdym rokiem. I nic w tym dziwnego, można je bowiem zamontować w każdym pomieszczeniu w domu. Bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach, gdzie brakuje miejsca na okna standardowe, a pomieszczenie musimy w jakiś sposób doświetlić. Takie nietypowe kształty ozdobią pokój, kuchnię oraz łazienkę. Poza pełnieniem funkcji użytkowej będą stanowić oryginalny element wystroju każdego wnętrza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Okna na zamówienie

Zalety niestandardowych okien sprawiają, że warto zastanowić się nad ich zakupem. Jednak produkowane są one zawsze na specjalne zamówienie klienta. Bardziej skomplikowane, nietypowe kształty wymagają dodatkowych czynności technologicznych. Stąd zarówno ich cena, jak i czas realizacji, w porównaniu do okien standardowych będzie dłuższy.

Zobacz także: Jakie okno wybrać?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA