REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe?

Joanna Szwertfeger
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne.
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne.

REKLAMA

REKLAMA

Drzwi zewnętrzne, niezbędny element każdego domu. Dobrze dobrane drzwi zapewniają nam intymność i bezpieczeństwo, a ich walory estetyczne będą podkreślać charakter domu przez długie lata. Drzwi są wizytówką domu i mają duży wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze radzi Joanna Szwertfeger Specjalista ds. sprzedaży z firmy Metalkas.

Zakup drzwi zewnętrznych stanowi zazwyczaj inwestycję na wiele lat. Rozważając więc ich wybór, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii, zarówno tych estetycznych, jak i funkcjonalnych. Wygląd panela, skuteczne zabezpieczenia antywłamaniowe, czy odpowiednie właściwości izolacyjne to elementy, na których powinniśmy skupić się w szczególności. To od nich bowiem zależeć będzie późniejszy komfort i wygoda użytkowania. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, czym powinny charakteryzować się drzwi idealne. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek, a wybrany model służyć nam będzie przez długie lata. 

REKLAMA

Zabezpieczenia 

REKLAMA

Jedną z podstawowych funkcji, jaką pełnią drzwi zewnętrze jest zapewnienie ochrony domownikom. Solidnie wykonane powinny więc stanowić skuteczną zaporę przed potencjalnym włamywaczem. Dla własnego bezpieczeństwa i spokojnego snu najlepiej zaopatrzyć się w produkt wyposażony w kilka rodzajów zabezpieczeń, które zagwarantują nam wysoką ochronę antywłamaniową.

„Jedną z najważniejszych rzeczy, charakteryzujących dobre drzwi jest odpowiedni zamek z wielopunktowym ryglowaniem. Najlepiej, kiedy drzwi wyposażone są w tego rodzaju elementy w kilku miejscach.” – wyjaśnia specjalista z firmy Metalkas. Nie mniej ważne są również właściwe zawiasy, gdyż one stanowią najczęściej kolejną furtkę dla złodzieja.

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Bezpieczeństwo znacznie zwiększają wewnętrzne, antywyważeniowe zawiasy, które uniemożliwiają ich przecięcie i zdjęcie całego skrzydła. W ten sposób drzwi będą stanowiły dla włamywacza barierę nie do przejścia.” – dodaje Joanna Szwertfeger z firmy Metalkas. Dobrze jest również, gdy ościeżnica, jak i skrzydło wykonane są ze stali, gdyż znacznie utrudnia to ich zniszczenie. 

Zatrzymanie ciepła 

Dobre drzwi zewnętrzne powinny sprostać nie tylko próbie włamania. Musimy zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model ochroni nas również przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi i hałasem. 

„Ważne jest by drzwi były szczelne oraz wzbogacone odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną. Takie właściwości zapewni np. dodatkowa uszczelka wokół ościeżnicy, dzięki której niweluje się naturalne szpary pomiędzy skrzydłem, a futryną.” – tłumaczy Joanna Szwertfeger Specjalista ds. sprzedaży z firmy Metalkas.
By uniknąć niepotrzebnych strat ciepła, wynikających z przenikania zimna przez skrzydło najlepiej zaopatrzyć się w produkt o dobrych parametrach izolacyjnych. Odpowiada za to właściwa grubość drzwi oraz specjalne wypełnienie. Dzięki temu w naszym domu będzie cicho, ciepło i przytulnie. 

Estetyczna wizytówka domu 

Kiedy już wybierzemy odpowiednie ze względu na parametry techniczne drzwi, możemy zająć się dopasowaniem ich wyglądu. Jest on równie ważny, co dobre zabezpieczenie, czy izolacja, zwłaszcza, że jest to pierwsza rzecz w domu, z którą stykają się nasi goście.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednie drzwi do wnętrza?

REKLAMA

„Wybór drzwi wejściowych jest nieco bardziej skomplikowaną kwestią, niż dopasowanie ich wewnętrznych odpowiedników. Muszą one bowiem komponować się zarówno z elewacją budynku, orynnowaniem i stolarką okienną, jednocześnie współgrając z wystrojem wnętrza domu. Sprawę znacznie ułatwiają modele, w których istnieje możliwość zastosowania innego panelu od zewnątrz, a odrębnego wewnątrz. W ten sposób unikamy żmudnej selekcji i godzin spędzonych w sklepie.” – radzi specjalista z firmy Metalkas. 

Jeśli kupujemy drzwi do klasycznie zaaranżowanego domu dobrze jest zdecydować się na ponadczasowe dekory, przypominające naturalne drewno, które będą modne przez długie lata. Do prostych, nowoczesnych budynków zastosować możemy z kolei nieco bardziej awangardowe wzory.
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy więc starannie przemyśleć swoją decyzję, by nabyty przez nas produkt spełniał nasze oczekiwania przez długi czas.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA