reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Kiedy ocieplać nowy budynek?

Kiedy ocieplać nowy budynek?


Nowo wybudowany budynek należy ocieplić po odczekaniu paru miesięcy od momentu wymurowania ścian zewnętrznych. W ten sposób wyparuje cała woda z murów i nie będziemy narażeni na powstanie wilgoci i zagrzybienie we wnętrz budynku.

Ściany zewnętrzne nowopowstałego budynku a dokładniej mówiąc materiały, z jakich są wykonane muszą wyschnąć, przed montażem ocieplenia i dalszym wykończeniem. Ściany powinny schnąć najkrócej parę miesięcy po ich wzniesieniu najlepiej w sezonie letnim, najlepszym rozwiązaniem było by pozostawienie ścian budynku jednak na cały sezon wówczas możemy być pewni że cała woda wyparuje że ścian i nie będziemy później świadkami wilgoci czy zagrzybienia naszych ścian.

Zobacz także: Czym są natryskowe pianki poliuretanowe?

Nie tylko z izolowaniem termicznym ścian zewnętrznych należy odczekać, często trzeba wstrzymać się z izolowaniem termicznym dachu. Najczęściej inwestorzy starają się przed zimą doprowadzić do stanu surowego – zamkniętego, by w czasie zimy móc prowadzić dalsze prace wykończeniowego we wnętrz budynku. Murowane są ścianki działowe, wylewane są posadzki, tynkowane są ściany, wszystkie te prace wiążą się z odparowaniem wody zawartej w betonie czy zaprawach. Oprócz wyżej wymienionych prac w budynku izolujemy termicznie dachy, najczęściej stosując wełnę mineralną, która jest narażona na działanie wilgoci. W tym właśnie miejscu pojawia się pewien problem, jeśli pracę prowadzimy jednocześnie izolując termicznie dach i tynkując czy lejąc posadzki to narażamy się na skroplenie pary wodnej w wełnie mineralnej. Następnym krokiem po ułożeniu izolacji termicznej jest wykończenie poddasza płytami g-k, którymi zamykamy izolację termiczną a wraz w niej skroploną parę wodną. Wówczas uwięziona woda w wełnie mineralnej nie ma gdzie uciec, odparować i naraża nas na wilgoć, pleśń oraz co gorsze utratę właściwości cieplnej izolacji termicznej.

Zobacz także: Czym jest wełna drzewna?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nie tylko z izolowaniem termicznym ścian zewnętrznych należy odczekać, często trzeba wstrzymać się z izolowaniem termicznym dachu.
Nie tylko z izolowaniem termicznym ścian zewnętrznych należy odczekać, często trzeba wstrzymać się z izolowaniem termicznym dachu.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Macieja Kaflińskiego

specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym gospodarczym i finansowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama