| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czy wiesz jak wybrać gotowy projekt domu?

Czy wiesz jak wybrać gotowy projekt domu?

Aby wybrać gotowy projekt domu, optymalny dla naszego stylu życia należy wiedzieć, czym się kierować przy jego wyborze. Wybierając gotowy projekt architektoniczny, koniecznie zwróć uwagę na tych kilka elementów.

Zwróć uwagę na estetykę budynku. Budynek powinien być proporcjonalny sam w sobie jak i w stosunku do działki. Powinien wpasowywać się w otoczenie zarówno pod względem wielkości jak i wykończenia.

Elewacje powinny być spójne i charakteryzować się regularnym układem otworów oraz umiarem w doborze form, ozdób i materiałów wykończeniowych.

Funkcję i ergonomię – przy wyborze domu należy kierować się wygodą jego przyszłych mieszkańców, uwzględniając przy tym wielkość przestrzeni o charakterze prywatnym w stosunku do przestrzeni wspólnych.

Ponadto należy zwrócić uwagę na rozwiązania komunikacyjne wewnątrz budynku oraz ilość i powierzchnię pomieszczeń pomocniczych. W domu powinny być przewidziane miejsca na przechowywanie, szczególnie kiedy dom nie ma piwnicy lub strychu.

Zwróć uwagę na rozwiązania przestrzenne – powierzchnia domu powinna być wykorzystana w 100%, nie powinno być tzw. przestrzeni martwych bez możliwościich zagospodarowania i użytkowania. Elementy konstrukcji budynku nie powinny być widoczne, chyba, że takie było zamierzenie estetyczne.

Należy pamiętać, że dom musi być wyposażony w instalacje i przestrzenie na rozmieszczenie tych instalacji. Upewnij się, że użyte w projekcie materiały odpowiadają międzynarodowym standardom energooszczędności.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »