reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Wady i zalety pokryć dachowych włóknisto-cementowych

Wady i zalety pokryć dachowych włóknisto-cementowych


Obecnie produkowane płyty włóknisto-cementowe nie zawierają azbestu. Stanowią lekkie przykrycie w postaci drobnowymiarowych płytek bądź większych płyt falistych. Jest to materiał trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Do produkcji włókno-cementu używany jest cement, woda, mączka wapienna i włókna celulozowe. Jest to materiał ekologiczny i całkowicie niepalny. Charakteryzuje się, oprócz trwałości, wysoką wytrzymałością, odpornością na wilgoć i korozję biologiczną. Co do stosowania pokryć włókno-cementowych nie ma żadnych ograniczeń. Nadają się do każdego dachu. Zaleca się jednak w przypadku dachów o dużej ilości załamań stosowanie drobnych płytek włóknisto-cementowych. Są to płytki kwadratowe o ściętych dwóch przeciwległych narożnikach (caro) lub zaokrąglonych lub ściętych wszystkich narożnikach. Najczęściej mają wymiary 20x20, 30x30 i 40x40 cm. W przypadku dużych dachów prostych dobrze prezentują się płyty faliste. Są to duże płyty o długości 1,25 lub 2,5 m i szerokości około 1 m.

Zobacz także: Pokrycia dachowe z blachy

Pokrycie włóknisto-cementowe doskonale nadaje się do renowacji dachu i wymiany pokrycia. Ze względu na nieduży ciężar własny pokrycia, który wynosi około 20 kg/m2, pokrycie nie obciąża zbytnio więźby dachowej. Montaż płyt cementowych wzmocnionych włóknem nie jest trudny. Co prawda docinanie do skomplikowanych kształtów dachu może stanowić problem dla początkującego dekarza, ale mocowanie do konstrukcji dachu jest ułatwione przez wykonane przez producentów specjalne otwory na łączniki. Skraca to czas i koszt montażu takiego pokrycia. Dodatkową korzyścią przy montażu płyt włókno-cementowych jest możliwość stosowania specjalnych elementów uzupełniających i kształtek, które można nabyć od producentów. Są to różnego rodzaju elementy wykończeniowe, wywietrzniki, obróbki i przejścia antenowe. Producenci dają również szeroki wybór kolorów pokrycia z włókno-cementu. Nie ma problemu z dopasowaniem do elewacji czy innych elementów budynku. Pokrycie może być czerwone, ceglaste, brunatne, brązowe, kawowe, szare, niebiesko-czarne i czarne.

Zobacz także: Zalety i wady pokryć bitumicznych

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Pokrycie włóknisto-cementowe doskonale nadaje się do renowacji dachu i wymiany pokrycia.
Pokrycie włóknisto-cementowe doskonale nadaje się do renowacji dachu i wymiany pokrycia.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Perfecta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama