reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jakie drzwi stosujemy w domach energooszczędnych?

Jakie drzwi stosujemy w domach energooszczędnych?

Coraz częściej decydujemy się na domy jednorodzinne energooszczędne, a nawet pasywne, gdyż dążymy do zminimalizowania strat ciepła z naszego budynku. W tym celu należy zadbać, by wszelkie przegrody były odpowiednio zaizolowane w tym drzwi zewnętrzne. Główną cechą, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze takich drzwi, to ich współczynnik przenikania ciepła (maksymalnie 1,0 W/mk).

Energooszczędność

Domy energooszczędne mają na celu zminimalizowanie strat ciepła, które pochodzi z naszego budynku. Problem strat ciepła rozwiązywany jest przez odpowiednio dobraną i kompleksowo wykonaną izolację cieplną. Warstwy izolacji termicznej o grubości 20–50 cm są na porządku dziennym. Oprócz izolacji termicznej bardzo ważna jest też odpowiednia konstrukcja zewnętrzna, usytuowanie budynku na działce oraz sama lokalizacja działki. Energooszczędność musi być jednakże rozumiana kompleksowo. Zatem wszystkie przegrody muszą mieć odpowiednio wysokie parametry, w tym okna jak i drzwi zewnętrzne.

Wybór drzwi

Drzwi do domów energooszczędnych muszą spełniać jeden podstawowy warunek – współczynnik przenikania ciepła w nich nie może być większy niż 1,0 W/mk. Tylko wówczas możemy liczyć na skuteczną ochronę przed stratami ciepła. By jednak spełniły ten wymóg, musimy zwrócić uwagę na wszystkie elementy drzwi.

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Wszystkie elementy drzwi muszą dobrze chronić dom przed stratami ciepła, w tym ościeżnica, uszczelki jak i samo skrzydło.

Uszczelki stosowane powinny być podwójne bądź potrójne. Ościeżnica metalowa z wypełnieniem termicznym jest wytrzymalsza i trwalsza od drewnianej. Samo skrzydło może być już drewniane lecz powinno być wypełnione pianką poliuretanową, co zapewnia doskonałą izolacje.

Zobacz także: Jak zbudować dom energooszczędny?

Drzwi energooszczędne nie współgrają z dużymi właściwościami antywłamaniowymi. Raczej nie spotkamy jako energooszczędnych drzwi 3 klasy, dlatego też należy szukać drzwi klasy 2, które zapewniają nie tylko doskonałą izolacyjność cieplną, lecz także podstawową ochronę antywłamaniową.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Drzwi do domów energooszczędnych muszą spełniać jeden podstawowy warunek – współczynnik przenikania ciepła w nich nie może być większy niż 1,0 W/mk. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Drzwi do domów energooszczędnych muszą spełniać jeden podstawowy warunek – współczynnik przenikania ciepła w nich nie może być większy niż 1,0 W/mk. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Koralewski

Aplikant radcowski, ekspert w dziedzinie prawa handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama