| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Budynki przyszłości

Budynki przyszłości

Pogłębiające się zmiany klimatyczne i zmniejszające się zasoby naturalne sprawiają, że coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które będą pozytywnie wpływać na środowisko. W ten trend wpisuje się również zróżnicowane budownictwo, opierające się na konstruowaniu budynków o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. W tym celu stworzono program Energy2, czyli „oszczędzanie Energii i pozyskiwanie Energii”, a jego założenia z powodzeniem realizuje firma Schüco.

Jesteśmy świadkami przełomu w myśleniu o budynku. Ale to dopiero początek. Znowelizowana Dyrektywa EPBD, sprawia, że po 2020 roku będą tworzone budynki właściwie o zerowym zapotrzebowaniu na energię. Firma Schüco już w tej chwili projektuje energooszczędne powłoki budynków, tym samym biorąc pod uwagę aspekty środowiskowe, ekonomiczne i społeczne.

Obecnie budynki zwiększają globalną emisję dwutlenku węgla nawet o ponad 40%. W przyszłości jednak mogą pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł, a do tego będą ją magazynować. Będzie to możliwe dzięki izolacji cieplnej, automatyzacji budynku i zoptymalizowanym rozwiązaniom solarnym.

Zobacz także: Domy z dachem wielospadowym

Futurystyczne plany

Firma Schüco postawiła sobie za cel realizowanie założeń projektu „Energy² – oszczędzanie Energii i pozyskiwanie Energii”. Aby było to możliwe podjęli współpracę z partnerami w ponad 75 krajach, dzięki temu mają wpływ na jakość budownictwa na całym świecie. Założenia te realizują zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Przełomowym rozwiązaniem okazało się wprowadzenie nowej generacji kolektorów słonecznych w postaci cienkowarstwowych krzemowych modułów ProSol TF, które ponadto mogą spełniać funkcje ochrony przeciwsłonecznej, izolacji cieplnej i akustycznej.

Zobacz także: Zakup materiałów budowlanych przez Internet

Firma Schüco proponuje również kompletne rozwiązania fasad izolowanych cieplnie. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują, posiadające certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt, systemy fasadowe FW 50+.SI oraz FW 60+.SI (SI, czyli Super Insulation). Daje to możliwość zarządzania energią budynku. Dzieje się tak dzięki zintegrowaniu systemu z ogniwami fotowoltaicznymi, elektrycznie sterowanymi żaluzjami, a także z oknami, które mogą być wyposażone w okucia mechatroniczne Schüco TipTronic. Schüco stosuje też stolarkę aluminiową AWS i niskoenergetyczne okna serii AWS 75 SI.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budynek biurowy Cristal Park Warszawa fot. Schüco
Budynek biurowy Cristal Park Warszawa fot. Schüco

Kolektory sloneczne Schüco linii Premium z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco
Kolektory sloneczne Schüco linii Premium z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco

Fasada FW 50+S z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco
Fasada FW 50+S z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Stelmaszczyk

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »