reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czym są natryskowe pianki poliuretanowe?

Czym są natryskowe pianki poliuretanowe?


Natryskowe pianki poliuretanowe są materiałem izolacyjnym termicznie i akustycznie. Wykorzystuje się je do izolacji termicznej i akustycznej dachów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów i sufitów. Posiadają lepsze właściwości cieplne od styropianu i wełny mineralnej, wypełniają każdą szczelinę, tworząc szczelną ciągłą izolację, o co w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych jest bardzo trudno.


Pianki poliuretanowe to wciąż niedoceniany w naszym kraju materiał termoizolacyjny i izolacyjno-akustyczny. Pianka poliuretanowa jest dużo lepszym materiałem termoizolacyjnym niż najczęściej używany styropian czy wełna mineralna.

Oprócz świetnych właściwości izolacyjno-termicznych, pianki poliuretanowe są także bardzo dobrym izolatorem akustycznym. Są materiałem trwałym, odpornym na wysokie i niskie temperatury oraz są odporne na wilgoć, co daje nam możliwość ich stosowania np. w izolacjach termicznych dachu folii paroprzepusczalnej. Są izolacją ciągłą bez spoin, przerw i połączeń, co eliminuje powstawanie mostków termicznych. Pianka poliuretanowa posiada bardzo dobrą przyczepność, dzięki czemu możemy ją natryskiwać właściwie na każdy materiał. Natryskuje się ją bardzo szybko, po paru sekundach warstwa izolacji jest gotowa i nie musimy czekać z kolejnymi pracami budowlanymi. Od razu po jej położeniu możemy np. montować płyty karton gipsu do krokwi.

Pianka poliuretanowa posiada współczynnik przewodzenia ciepła λ na poziomie 0,020–0,023 W/(mk), dzięki temu możemy osiągnąć dużo mniejsze straty ciepła w porównaniu z wełną mineralną czy ze styropianem. Możemy także zastosować mniejszą grubość izolacji, a co za tym idzie zyskać trochę wolnej przestrzeni.

Natryskowe pianki poliuretanowe najczęściej kojarzą się z ocieplaniem dachów i poddaszy, ich zastosowanie tak naprawdę jest dużo szersze. Piankami poliuretanowymi izolujemy ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne, stropy, sufity oraz już wcześniej wspomniane poddasza i dachy budynków. Pianki, dzięki swojej przyczepności można natryskiwać praktycznie na każdą powierzchnię, co powoduje szerokie możliwości zastosowania i ciągłość izolacji. Choć aplikacja izolacji nie stwarza wielkich problemów wykonawczych, powinniśmy zatrudnić do jej nakładania wykwalifikowaną ekipę, poza tym do jej nakładania będziemy potrzebować specjalnego sprzętu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Natryskowe pianki poliuretanowe są materiałem izolacyjnym termicznie i akustycznie. Wykorzystuje się je do izolacji termicznej i akustycznej dachów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów i sufitów
Natryskowe pianki poliuretanowe są materiałem izolacyjnym termicznie i akustycznie. Wykorzystuje się je do izolacji termicznej i akustycznej dachów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów i sufitów

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kietlińska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama