| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czym można wykończyć ściany wewnętrzne?

Czym można wykończyć ściany wewnętrzne?

Ściany wewnętrzne możemy wykańczać przeróżnymi materiałami. Ważne przy tym jest stworzenie ciekawego estetycznego wnętrza, w którym będziemy się dobrze czuć. Ściany wewnętrzne możemy otynkować lub wygipsować. Kolejno możemy zdecydować się na malowanie, tapetowanie, obkładanie drewnem, kamieniem, płytkami ceramicznymi, tworzywem sztucznym a nawet płytami z korka.

W zależności od rodzaju ścian wewnętrznych i od tego z jakich materiałów zostały wykonane, zależeć będzie sposób wykonania wykończenia oraz jego ew. montaż. Pod większość materiałów wykończeniowych wymagana jest równa powierzchnia, w związku z tym będziemy musieli wykończyć ścianę tynkiem lub ją wygładzić. Materiały wykończeniowe ścian wewnętrznych powinny być dopasowane do wnętrza nie tylko ze względu na estetykę, ale także na funkcję pomieszczenia w jakim chcemy zastosować dany materiał.

W pomieszczeniach mokrych takich jak łazienka czy kuchnia stosujemy materiały o wyższej odporności na wilgoć. Dlatego też w tych pomieszczeniach często stosujemy ceramikę lub kamień, rzadziej farby i tapety, choć na rynku są tapety i farby, które świetnie sprawdzają się w wilgotnych warunkach.

Tynki

Tynki, w zależności od rodzaju materiału z jakiego ściany zostały wykonane, mogą być tradycyjne bądź cienkowarstwowe. Tynk wyrówna nam ściany i stworzy idealne warunki dla podkładu pod farby, tapety i inne okładziny. Na ściany wykonywane z materiałów o gładkiej powierzchni (np. beton komórkowy) nakłada się tynki cienkowarstwowe o grubości kilku milimetrów. Natomiast, ściany wykonywane np. z cegieł lub innych podobnych materiałów nie pozwalających na dużą dokładność podczas murowania, tynkuje się tynkami tradycyjnymi, których grubość mieści się w przedziale 1,5–2 cm.

Zobacz także: Tynki dekoracyjne

Zobacz także: Czym jest tynk japoński?

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się tynki dekoracyjne. Pozwalają one na uzyskanie ciekawych wzorów i struktur na powierzchni ściany. Są łatwe w nakładaniu i można je stosować tylko na fragmencie ściany całkowicie zmienia wystrój wnętrz.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ściany wewnętrzne możemy wykańczać przeróżnymi materiałami. Ważne przy tym jest stworzenie ciekawego estetycznego wnętrza, w którym będziemy się dobrze czuć
Ściany wewnętrzne możemy wykańczać przeróżnymi materiałami. Ważne przy tym jest stworzenie ciekawego estetycznego wnętrza, w którym będziemy się dobrze czuć

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »