reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem?


Okno to główne wejście dla potencjalnego włamywacza. Ze statystyk wynika, że 70% włamań do domów odbywa się przez okna i drzwi balkonowe. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie co raz to nowszych rozwiązań antywłamaniowych. Są to co prawda drogie sposoby zabezpieczenia, ale warte swojej inwestycji. Zabezpieczenia takie mogą być pozaokienne lub wmontowane w konstrukcję okna.

Zabezpieczeniem istniejących już okien mogą być różnego rodzaju kraty i osłony. Montaż krat jest często stosowany w mieszkaniach na niższych kondygnacjach. Niestety, nie wygląda to estetycznie i jest pewną wskazówką dla włamywaczy, że jeśli się zabezpieczamy tzn. że na pewno mamy coś cennego. Innym sposobem może być montaż rolety zewnętrznej, która również ochroni nas przed włamywaczem. Specjalne rolety antywłamaniowe na pierwszy rzut oka, niczym się nie różnią od tradycyjnych. Mają mocniejszą konstrukcję i są wykonane z materiałów bardziej wytrzymałych. Do zamontowanych tradycyjnych okien możemy zastosować także specjalne klamki zapobiegające samoczynnemu przekręceniu. Włamywacz, mocno napierając na okno powoduje, że klamka sama się przekręca do pozycji otwarcia okna. Na rynku dostępne są specjalne klamki posiadające przyciski i inne blokady, które wymagają odbezpieczenia pozwalającego na ich otwarcie. Zwykłą klamkę okienną można również wymienić na klamkę z kluczykiem. 

Produkowane okna antywłamaniowe posiadają wzmocnienia w swojej konstrukcji, specjalne zamki z większą ilością knebli, wyprofilowane krawędzie zapobiegające podważeniu i przede wszystkim pancerne szyby. Okna antywłamaniowe nie różnią się zbytnio wyglądem od tradycyjnych okien. Ich skuteczność ukryta jest wewnątrz konstrukcji ram okiennych i szyb. Szyby takich okien są bardziej odporne na uderzenia i jeśli uda się włamywaczowi je zniszczyć, nie rozpadają się na kawałki. Ramy okienne mogą posiadać metalowe okucia na swojej powierzchni bądź wzmacniające wstawki wewnątrz profili. Przy próbie wyważenia okna, włamywacz napotka na trudności spowodowane zastosowaniem specjalnych rolek antywyważeniowych umieszczonym na jego obwodzie. Rolki takie (w kształcie grzybka) powodują zaryglowanie ramy. Im większa liczba rolek, tym większa trudność w sforsowaniu okna. Okna antywłamaniowe są niestety drogie. Przed ich wyborem należy upewnić się co do ich skuteczności. Należy pamiętać, że to cały system (profil i szyba) wpływa na nasze bezpieczeństwo, dlatego też rezygnując np. z szyb pancernych, obniżamy poziom naszego bezpieczeństwa.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Okno to główne wejście dla potencjalnego włamywacza. Ze statystyk wynika, że 70% włamań do domów odbywa się przez okna i drzwi balkonowe. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie co raz to nowszych rozwiązań antywłamaniowych
Okno to główne wejście dla potencjalnego włamywacza. Ze statystyk wynika, że 70% włamań do domów odbywa się przez okna i drzwi balkonowe. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie co raz to nowszych rozwiązań antywłamaniowych

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Sobieski

Inspektor w Wydziale Księgowości Urzędu Miasta Szczecin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama