reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation

Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation


Dach skośny jest najczęściej stosowanym rodzajem dachu w budownictwie jednorodzinnym. Jego kształt umożliwia pełną adaptację poddasza, niestety niewłaściwie ocieplony może stać się dodatkowym źródłem wydatków. Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie Ekorolki i Ekopłyty firmy Knauf Insulation.

Adaptacja poddasza umożliwia nam powiększenie przestrzeni użytkowej w budynku a właściwie przeprowadzona może podlegać refundacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem otrzymania premii termo modernizacyjnej jest zrównoważenie efektów i kosztów przedsięwzięcia. Dobrze ocieplony dach jest bardzo ważnym elementem każdego energooszczędnego domu. Źle wykonana izolacja połaci dachowych może przyczynić się do znaczących strat ciepła, sięgających nawet 30%. Następstwem tego, jest zwiększone zużycie gazu bądź oleju opałowego.
Nie wszystkie materiały i technologie dają takie same efekty, dlatego też warto zadbać o wybór odpowiedniego materiału zarówno pod względem technicznym jak i ekonomicznym. 

Właściwa ochrona poddasza, przed stratami ciepła, nie tylko podniesie komfort mieszkania, ale i obniży koszty utrzymania budynku. Obecnie wymagana izolacyjność cieplna dachów skośnych wynosi 0,25 W/(m2K), niestety wiąże się z zastosowaniem grubszej niż dotychczas warstwy termoizolacji. Standardowo stosuje się 20–30 cm warstwę ocieplenia, które nie zawsze mieści się pomiędzy krokwiami, gdyż ich wysokość wynosi zazwyczaj tylko 16 cm. 

W proponowanej przez Knauf Insulation dwuwarstwowej technologii ocieplenia opartej na wełnie mineralnej ECOSE® Technology, układa się tylko jedną warstwę wełny mineralnej szklanej (Ekorolkę) pomiędzy krokwiami, zaś drugą – (Ekopłytę) pomiędzy rusztem pod płytami gipsowo kartonowymi. Tak wykonana izolacja tworzy ciepłą i jednorodną termicznie przegrodę. Ze względu na niewielką masę materiałów, system nie obciąża konstrukcji dachu oraz eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, tym samym podnosząc jej trwałość. Dwuwarstwowy system izolacji izoluje poddasze od nagrzewającego się latem dachu oraz ogranicza straty ciepła w zimie. 

Ekorolka i Ekopłyta mają bardzo dobrymi parametry techniczne. Ekorolka to wełna mineralnp - szklana produkowana w postaci mat. Jest bardzo sprężysta i świetnie sprawdza się jako izolacja międzykrokwiowa. Ponadto jest prosta w montażu i świetnie wypełnia przestrzenie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachu. Warstwa o grubości 200 mm i współczynniku przewodzenia ciepła λ równym 0,044 W/(m2K), znacznie poprawia izolacyjność cieplną i akustyczną dachu. Ekopłyta to wełna mineralna szklana w postaci płyt. Stosuje się ją jako drugą warstwę izolacji cieplnej i układa pomiędzy krokwiami. Ekopłyta ma niską przewodność cieplną wynoszącą λ=0,039 W/(m2K), skutecznie chroniącą nasze poddasze przed utratą ciepła. Ponadto, nie chłonie wilgoci, która może się wytwarzać w warstwach dachu pod wpływem zmiany temperatur. 

Ekorolka i Ekopłyta są niepalne i nieszkodliwe dla środowiska. Wełnę mineralną produkuje się z naturalnie występujących i wtórnych surowców. Nie zawiera ona sztucznych barwników, formaldehydu, fenolu czy akrylu. Biotechnologia łączenia włókien pozwoliła zastąpić tradycyjne ropopochodne spoiwa naturalnymi żywicami o dużej sile wiązania. Dlatego też, materiały izolacyjne nowej generacji nie posiadają zapachu, nie pylą i nie wydzielają szkodliwych lotnych związków organicznych (VOC), co zostało potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Eurofins GOLD. Mogą go otrzymać tylko produkty spełniające najsurowsze kryteria w tym zakresie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ekorolka i Ekopłyta. fot. Knauf Insulation
Ekorolka i Ekopłyta. fot. Knauf Insulation

fot. Knauf Insulation
fot. Knauf Insulation

fot. Knauf Insulation
fot. Knauf Insulation

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama