reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czym są panele kompozytowe?

Czym są panele kompozytowe?


Panele kompozytowe to bardzo wytrzymałe i odporne płyty złożone najczęściej z kilku lub kilkunastu warstw z różnych materiałów. Stosowane są zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Najczęściej spotykane panele kompozytowe wykorzystuje się jako okładziny ścian czy sufitów, występują także wersje płyt podłogowych.

Panele kompozytowe wykonywane są z kilku lub kilkunastu warstw różnych materiałów. Powszechnie stosowane panele występują w postaci dwóch warstw aluminium różnej grubości oraz rdzenia, najczęściej wykonanego z tworzywa sztucznego. Innym przykładem. Wymiary paneli są bardzo zróżnicowane, istnieje także możliwość zamówienia indywidualnego. Najczęściej spotykane wymiary paneli to: szerokość 1250 i 1500 mm oraz długość 2500 mm, mogąca dochodzić nawet do 8000 mm. Grubość paneli kompozytowych jest jeszcze bardziej zróżnicowana i wacha się między 2–4 mm oraz 6–40 mm.

Panele kompozytowe są ciekawym materiałem głównie dzięki swoim licznym właściwościom. Są ognioodporne, posiadają bardzo dobrą odporność na warunki atmosferyczne oraz wodę co w znaczącym stopniu wypływa na wszechstronność zastosowania tego materiału. Panele kompozytowe są trwałe, wytrzymałe, odporne na wstrząsy oraz korozje zapewniając sobie przez to długą żywotność. Materiał ten posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne akustyczne oraz termiczne. 

Montaż paneli jest prosty i szybki, dzięki niewielkiej masie oraz plastyczności, panele w prosty sposób dopasowują się do każdego kształtu. Do kolejnych zalet paneli można zaliczyć: łatwość w konserwacji polegającej jedynie na ich myciu oraz możliwość doboru paneli z dużej gamy kolorów.

Panele kompozytowe jako materiał okładzinowy a zarazem izolacyjny najczęściej stosowane są na elewacje budynków, zarówno nowych jak i tych odnawianych. Z paneli często wykonywane są ścianki działowe (głównie w budownictwie usługowo – handlowym). Ponadto, płyty kompozytowe wykorzystywane są też jako dekoracyjne okładziny ścian wewnętrznych czy sufitów. Stosuje się je także na każdym rodzaju powierzchni od prostych po zaokrąglone czy zakrzywione.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Panele kompozytowe to bardzo wytrzymałe i odporne płyty złożone najczęściej z kilku lub kilkunastu warstw z różnych materiałów. Stosowane są zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku
Panele kompozytowe to bardzo wytrzymałe i odporne płyty złożone najczęściej z kilku lub kilkunastu warstw z różnych materiałów. Stosowane są zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama