| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak wybrać idealne drzwi zewnętrze?

Jak wybrać idealne drzwi zewnętrze?


Dobranie odpowiednich zewnętrznych drzwi do naszego domu nie jest rzeczą łatwą. Liczy się nie tylko estetyka, ale i trwałość oraz bezpieczeństwo. Jak nie pogubić się w labiryncie ich bogatej oferty na rynku?

Drzwi wejściowe to wizytówka naszego domu, która zapada w pamięć nie tylko naszym gościom, zapraszając do środka, ale i każdemu przechodniowi. Należy jednak pamiętać nie tylko o ich wyglądzie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie.

Drzwi to duża płaszczyzna. Nawet, jeśli są mocno przeszklone, mają znaczny wpływ na wygląd zewnętrzny całego budynku. Najpierw zastanówmy się więc jaki model będzie komponował się idealnie z resztą domu, a potem dobierajmy wymarzone kolory i desenie. Niezależnie jednak od tego, na jaki model się zdecydujemy, pamiętajmy aby pogodzić ich estetykę z ważniejszymi czynnikami: bezpieczeństwem i trwałością.

Kupując nowe drzwi należy uważać domokrążców, którzy oferują w atrakcyjnych cenach domowej roboty produkty. Są one wykonane z blachy, ale dla wprawnego złodzieja nie stanowią żadnej przeszkody. Jeśli mielibyśmy wybrać jeden element domu, na zakup którego nie powinniśmy oszczędzać, to są to właśnie drzwi. Przy ich wyborze warto stosować się do kilku reguł. Przede wszystkim należy brać pod uwagę wyłącznie producentów, którzy wykonują je seryjnie i posiadają sieć autoryzowanych dystrybutorów. Upewnijmy się także, czy ich wyroby mają odpowiednie certyfikaty, które zaświadczają spełnianiu przez produkt polskich norm. Sprawdzić należy również, na jak długi okres udzielana jest gwarancja.

Nasze drzwi koniecznie muszą spełniać kilka kluczowych wymagań. Powinny:
- być solidnie wykończone
- posiadać w obwodzie uszczelki
- zapewniać odpowiednią izolację termiczną, czyli współczynnik przenikania wynoszący U<2 W/(m2K)
- posiadać co najmniej jeden zamek wielozapadkowy

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Drzwi wejściowe to wizytówka naszego domu. Fot. ARTDESIGN
Drzwi wejściowe to wizytówka naszego domu. Fot. ARTDESIGN

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »