reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

W labiryncie ofert producentów drzwi wewnętrznych nietrudno się pogubić. Warto wiedzieć, w czym powinniśmy wybierać oraz jakie parametry powinny spełniać skrzydła, które idealnie sprawdzą się w naszym domu.

W przypadku drzwi wewnętrznych mamy w czym wybierać. Możemy się zdecydować na przeszklone, pełne, stylizowane na retro lub w całości ze szkła. Drzwi to nie tylko przesłona, dzieląca przestrzenie w mieszkaniu. To także element dekoracyjny, który należy wybierać z taką samą dokładnością, jak każdy inny domowy sprzęt czy mebel. Warto jednak pamiętać, że nasze drzwi muszą spełniać także konkretne parametry, które pozwolą nam na zamocowanie ich w mieszkaniu.

Na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie wymiary powinno mieć nasze skrzydło. Ważna jest zarówno szerokość jak i wysokość. Niektóre z nich da się co prawda przyciąć, ale warto wybrać takie pasujące od razu, aby zaoszczędzić sobie dodatkowej pracy i kosztów. Należy również sprawdzić, czy potrzebujemy drzwi lewych, czy prawych. W tym celu należy przystawić drzwi do płaszczyzny, do której mają przylegać. Jeśli zawiasy będą po lewej stronie, a drzwi otwierają się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara – potrzebujemy skrzydła lewego. Drzwi prawe otwierają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara i mają zawiasy po prawej stronie.

Rodzaje drzwi

Skrzydła dostępne w klepach mają różne konstrukcje. Drzwi płytowe są jednolitą, pełną płytą, najczęściej z litego drewna. Niektóre są natomiast obustronnie oklejone cienkimi płytami MDF lub HDF. Drzwi płycinowe składają się z dwóch, niezależnych elementów. Jest to rama i osadzone w niej płyciny z drewna, płyty MDF i HDF lub szkła. W sklepach dostępne są także drzwi płytowo-płycinowe. Wyglądają one, jak płycinowe, ale mają konstrukcję płytowych.

Zapoznaj się w obowiązującym prawem budowlanym. Mówi ono między innymi, że w otworach drzwi wewnętrznych nie powinno montować się progów. Wyjątek od tej reguły stanowią drzwi do łazienki, które dodatkowo powinny otwierać się na zewnątrz i posiadać otwory wentylacyjne.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie wymiary powinno mieć nasze skrzydło
Zanim wybierzemy się do sklepu powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie wymiary powinno mieć nasze skrzydło

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia

branżowa organizacja pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama