REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

BSO – co to takiego?

Krzysztof Kowalski
BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń
BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń

REKLAMA

REKLAMA

BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń. Stosowanie tego systemu i umiejętne położenie zagwarantuje nam zmniejszenie strat ciepła a co tym idzie spore oszczędności na ogrzewaniu. BSO powoduje że mamy dowolność w wyborze rodzaju tynku – setki kolorów jak i rodzajów faktur powodują że nasza elewacja może stać się dużo ciekawsza.

BSO może być dla każdego

REKLAMA

Coraz większe rachunki za ogrzewanie wymuszają na nas szukania jakieś możliwości zaoszczędzenia choć części pieniędzy przy utrzymaniu dotychczasowej temperatury. W pierwszej kolejności zamiast zmieniać sposób i rodzaj ogrzewania powinniśmy zminimalizować do maksimum ilość strat ciepła. Im mniej ciepła będzie nam uciekać tym więcej pieniędzy uda nam się zaoszczędzić.

W nowo projektowanych budynkach, wymagane jest zapewnienie odpowiedniej izolacyjności cieplnej. W związku z tym, inwestorzy starają się stworzyć odpowiednie warunki cieplne wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe. 

Już na etapie projektowania domu, warto zadbać o odpowiednią izolacją cieplną–ciepło ucieka przede wszystkim przez ściany, dlatego też w pierwszej kolejności, powinniśmy pomyśleć o izolacji ścian jeśli nie możemy sobie pozwolić na kompleksowe izolowanie budynku.

BSO jest bardzo dobrym system ociepleń, przy założeniu że jest prawidłowo wykonany, przy wyborze odpowiednich i zalecanych materiałów. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Izolacyjność cieplna zależna jest od grubości zastosowanego materiału izolacyjnego – wełny czy styropianu.

Zalety systemu

Oprócz świetnych walorów izolacyjnych, do plusów systemu, należy zaliczyć dobrą dźwiękochłonność oraz możliwość odnowienia lub zaprojektowania całkiem nowej elewacji. BSO jest trwałym systemem i zapewnia ochronę i estetykę przez dłuższy czas. Stosowane tynki mogą mieć różną strukturę oraz kolory, co daje nam wiele możliwości podczas odnawiania czy projektowania elewacji.

Z czego się składa i jak się wykonuje się BSO? 

Bezspoinowy system ociepleń składa się z: izolacji cieplnej (styropianu bądź wełny mineralnej) przyklejaną na specjalną zaprawę klejową mocowana dodatkowo za pomocą kołków. Przed przystąpieniem do prac, ścianę należy oczyścić z kurzu, łuszczących się farb, sporych ubytków czy większych nierówności. Przyklejoną i zakołkowaną izolację wzmacnia się dodatkowo warstwą zbrojącą składającą się z zaprawy klejowej oraz wtopionej w nią siatkę zbrojącą z włókna szklanego. Następnie na „za zbrojony” system nakłada się wybrany tynk. Można stosować tynki akrylowe, mineralne, silikatowe oraz silikonowe – różnią się od siebie trwałością oraz wygładem. Zaleca się także wcześniejsze zagruntowanie warstwy zbrojącej w celu lepszej przyczepności tynku. 

Zakup materiałów

Dokonując wyboru materiałów systemu, możemy kupować wszystkie potrzebne materiały oddzielnie. Niestety nie zapewni to nam gwarancji jakości systemu oraz oszczędności. Dlatego też najlepiej udać się do składu budowlanego gdzie będziemy mogli kupić wszystkie elementy systemu – razem. Zapewni nam to odpowiednią jakość systemu, jest szansa także na zniżkę kupując cały system u jednego dystrybutora. Często przy kupowaniu sytemu sprzedawcy oferują również możliwość „montażu” całego systemu, warto z niej skorzystać ponieważ zazwyczaj są to wykwalifikowani fachowcy poza tym będziemy mieć pewność, że system został prawidłowo wykonany.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA