reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > BSO – co to takiego?

BSO – co to takiego?


BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń. Stosowanie tego systemu i umiejętne położenie zagwarantuje nam zmniejszenie strat ciepła a co tym idzie spore oszczędności na ogrzewaniu. BSO powoduje że mamy dowolność w wyborze rodzaju tynku – setki kolorów jak i rodzajów faktur powodują że nasza elewacja może stać się dużo ciekawsza.

Coraz większe rachunki za ogrzewanie wymuszają na nas szukania jakieś możliwości zaoszczędzenia choć części pieniędzy przy utrzymaniu dotychczasowej temperatury. W pierwszej kolejności zamiast zmieniać sposób i rodzaj ogrzewania powinniśmy zminimalizować do maksimum ilość strat ciepła. Im mniej ciepła będzie nam uciekać tym więcej pieniędzy uda nam się zaoszczędzić.

W nowo projektowanych budynkach, wymagane jest zapewnienie odpowiedniej izolacyjności cieplnej. W związku z tym, inwestorzy starają się stworzyć odpowiednie warunki cieplne wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe. 

Już na etapie projektowania domu, warto zadbać o odpowiednią izolacją cieplną–ciepło ucieka przede wszystkim przez ściany, dlatego też w pierwszej kolejności, powinniśmy pomyśleć o izolacji ścian jeśli nie możemy sobie pozwolić na kompleksowe izolowanie budynku.

BSO jest bardzo dobrym system ociepleń, przy założeniu że jest prawidłowo wykonany, przy wyborze odpowiednich i zalecanych materiałów. 

Izolacyjność cieplna zależna jest od grubości zastosowanego materiału izolacyjnego – wełny czy styropianu.

Oprócz świetnych walorów izolacyjnych, do plusów systemu, należy zaliczyć dobrą dźwiękochłonność oraz możliwość odnowienia lub zaprojektowania całkiem nowej elewacji. BSO jest trwałym systemem i zapewnia ochronę i estetykę przez dłuższy czas. Stosowane tynki mogą mieć różną strukturę oraz kolory, co daje nam wiele możliwości podczas odnawiania czy projektowania elewacji.

Bezspoinowy system ociepleń składa się z: izolacji cieplnej (styropianu bądź wełny mineralnej) przyklejaną na specjalną zaprawę klejową mocowana dodatkowo za pomocą kołków. Przed przystąpieniem do prac, ścianę należy oczyścić z kurzu, łuszczących się farb, sporych ubytków czy większych nierówności. Przyklejoną i zakołkowaną izolację wzmacnia się dodatkowo warstwą zbrojącą składającą się z zaprawy klejowej oraz wtopionej w nią siatkę zbrojącą z włókna szklanego. Następnie na „za zbrojony” system nakłada się wybrany tynk. Można stosować tynki akrylowe, mineralne, silikatowe oraz silikonowe – różnią się od siebie trwałością oraz wygładem. Zaleca się także wcześniejsze zagruntowanie warstwy zbrojącej w celu lepszej przyczepności tynku. 

Dokonując wyboru materiałów systemu, możemy kupować wszystkie potrzebne materiały oddzielnie. Niestety nie zapewni to nam gwarancji jakości systemu oraz oszczędności. Dlatego też najlepiej udać się do składu budowlanego gdzie będziemy mogli kupić wszystkie elementy systemu – razem. Zapewni nam to odpowiednią jakość systemu, jest szansa także na zniżkę kupując cały system u jednego dystrybutora. Często przy kupowaniu sytemu sprzedawcy oferują również możliwość „montażu” całego systemu, warto z niej skorzystać ponieważ zazwyczaj są to wykwalifikowani fachowcy poza tym będziemy mieć pewność, że system został prawidłowo wykonany.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń
BSO w rozwinięciu to bezspoinowy system ociepleń

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Hanna Bartkowiak

Konsultant/Zespół Doradców Unijnych SmartConsulting S.K.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama