reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czym jest hydroizolacja typu lekkiego?

Czym jest hydroizolacja typu lekkiego?


Izolację lekką stosuje się do ochrony fundamentów i ścian piwnic przed działaniem wilgoci w miejscach powyżej poziomu wody gruntowej.

Jeżeli budynek posadowiony jest na gruntach przepuszczalnych takich jak żwir czy piasek, a poziom wód gruntowych występuje dość nisko, następuje wtedy szybkie odprowadzenie wody opadowej i nie istnieje zagrożenie działaniem wody pod ciśnieniem. W tak korzystnych warunkach gruntowych można zastosować izolację typu lekkiego, którą stanowi powłoka wykonana z podkładu gruntującego i materiału izolującego, wyprowadzona około 0,5 m ponad grunt.
W przypadku stosowania tego typu izolacji, gdy w gruncie występuje możliwość nawet krótkotrwałego zawieszenia wód pod ciśnieniem, należy zapewnić odprowadzenie wód opadowych poprzez drenaż.

Izolację przeciwwilgociową typu lekkiego wykonuje się:

- z materiałów rolowych tj. papy, folii – dobrze jest stosować papy zgrzewalne, gdyż dzięki tej technologii połączenia poszczególnych arkuszy są w pełni szczelne.
- z powłok bitumicznych – mogą to być emulsje służące zarówno jako grunt i klej do pap, jak i do bezpośredniego izolowania ścian. Na rynku dostępne są środki możliwe do stosowania na zimno i na gorąco.

Przy zasypywaniu wykopów należy ostrożnie narzucać i zagęszczać grunt ponieważ powłoki bitumiczne są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.

- z mas bitumicznych i polimerowych – tworzą bezszwowe powłoki, a ich stosowanie sprawdza się w izolacji ścian o różnych kształtach

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama