reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czym jest hydroizolacja typu ciężkiego?

Czym jest hydroizolacja typu ciężkiego?

Hydroizolacje chronią budynek przed działaniem wody, zarówno pochodzącej z opadów atmosferycznych jak i tej znajdującej się pod ziemią. Hydroizolację typu ciężkiego wykonuje się szczególnie wtedy, gdy poziom posadowienia jest poniżej poziomu wód gruntowych.

Izolację przeciwwodną ciężką wykonuje się, gdy budynek posadowiony jest na gruntach spoistych takich jak piaski gliniaste oraz glina. Tego rodzaju grunty, po ulewnych deszczach, są w stanie stosunkowo długo utrzymywać wodę wokół fundamentów. Hydroizolację typu ciężkiego zaleca się również wykonywać w warunkach, gdy woda gruntowa sięga wyżej poziomu fundamentów lub może go okresowo przekraczać.

Gdy poziom wód gruntowych sięga stale powyżej podłogi piwnicy, warstwy izolacji narażone są na działanie ciśnienia hydrostatycznego. W takich warunkach same materiały izolacyjne nie zapewnią dostatecznej szczelności. Dlatego często ściany i podłogi piwnic wykonuje się z betonu wodoszczelnego tworząc żelbetową „wannę”. Tego typu izolacja wymagana jest co najmniej do poziomu występowania wód gruntowych. Powyżej tego poziomu oraz jako dodatkowe izolacje „wanny” mogą być stosowane izolacje typu lekkiego i średniego.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama