reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czy wiesz jak odnowić sufit?

Czy wiesz jak odnowić sufit?

Jeżeli sufit jest dość zniszczony – popękany i nierówny, można go odnowić, okładając go suchym tynkiem. Jak to zrobić?

Będziesz musiał najpierw pozbyć się starego tynku. Ponieważ rozkuwany tynk się kurzy się, wynieść wszystkie meble z pomieszczenia i otwórz okna. Przygotuj niskie rusztowanie lub najlepiej stabilny stół.

Weź dłuto i śrubokręt. Przebij się przez Tyn do trzciny, która okrywa deski podsufitowe. Usuń cały tynk i powyciągaj wszystkie gwoździe.

Zamocuj do sufitu łaty (listwy o wymiarach od 32x32 mm do 90x90 mm lub od 32x50 mm do 75x150 mm używana w konstrukcjach drewnianych, np. w więźbie dachowej do ułożenia pokrycia dachowego), do których przybijesz płyty gipsowo-kartonowe (zwane potocznie suchym tynkiem). W przypadku stropu z drewna przymocuj łaty do belek stropowych za pomocą wkrętów do drewna. Do stropów żelbetonowych łaty możesz przymocować kołkami wstrzeliwanymi albo przykręcić kołkami rozporowymi.

Rozmieść listwy w ten sposób, aby każda płyta była przymocowana na obwodzie i wzdłuż przez środek.

Do podparcia tego końca płyty, który będziesz przybijał jako pierwszy, użyj podpórki w kształcie litery T, sięgającej od podłogi do sufitu. Zacznij od jednego narożnika pokoju. Przymocuj płytę kilkoma gwoździami, a następnie przybij ją do wszystkich łat, rozstawiając gwoździe co 150 mm i wbijając je co najmniej 13 mm od krawędzi. Między płytami zostaw 3 mm przerwy.

Na koniec wypełnij szczeliny między płytami masą szpachlową. Po zaschnięciu szpachlówki wykończ złącze nanosząc jeszcze jedną cienką warstwę masy (20-30 cm) i zacierając jej brzegi gąbką.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Klaudia Pierzchalska

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama