reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > O czym należy wiedzieć dobierając system izolacji?

O czym należy wiedzieć dobierając system izolacji?

Przy dobieraniu systemu izolacji, warto wziąć pod uwagę wysoką jakość jego wykonania. System izolacji powinien posiadać duże możliwości modyfikacji. Fachowcy zalecają, aby w systemie tym znajdowały się produkty, które w pełni umożliwiają zabezpieczenia fundamentów budynku w warunkach gruntowo-wodnych.

Należy pamiętać o tym, że sama izolacja fundamentów nie będzie w stanie zabezpieczyć budynku przed wodą gruntową. Izolacja musi być odpowiednio ułożona. Zaleca się, aby znajdowała się ona bezpośrednio pod podłogą na gruncie. Nadto, musi być ona w sposób szczelny połączona z izolacją ścian. Pozioma izolacja z papy zabezpiecza ściany domu przed wilgocią z gruntu.

Najistotniejsza informacja o systemie izolacji dotyczy tego, aby przy zakupie producent udostępnił wszystkie certyfikaty tj.:
- informacje techniczne,
- deklaracja zgodności,
- dokumenty potwierdzające sprawność systemu,
- dokument dotyczący rekomendacji technicznej od niezależnych od siebie instytutów badawczych.

Zobacz serwis: Nieruchomości

1.Izolacja pozioma ścian fundamentowych jest wykonana z pojedynczej warstwy papy, zagrzewalnej. Warstwa ta jest przekształcana często na włóknienie poliestrowym, a w rzadkich przypadkach wykonuje się ją z dwóch warstw papy klejonych lepikiem. Przy tym izolacja pozioma chroni ściany budynku przed wilgocią. W celu wykonania izolacji poziomej ław fundamentowych, należy wykorzystać odpowiednią papę, oznaczoną przez producenta lub o poliestrowej osnowie – o dużej wytrzymałości mechanicznej.

Powyżej opisane propozycje wykonania izolacji poziomej są istotne, ponieważ warstwa ta musi wytrzymać nacisk ścian budynku.

2. Izolacja pionowa jest wykonana z papy przeznaczonej do wybudowania fundamentów. Izolacja pionowa ma na celu zabezpieczanie ścian, ław oraz części podziemnej od przenikania wody gruntowej w ściany piwnicy oraz wnętrza budynku.

Zobacz: Jakie materiały wykorzystać do budowy ścian domu

Izolacja pozioma odgrywa zasadniczą rolę w budynku niepodpiwniczonym. Przede wszystkim w tego typu budynku, istotną rolę odgrywa izolacja pozioma. Chroni ona wnętrze od wilgoci z gruntu. Natomiast izolacja pionowa chroni powierzchnię ścian budynku przed wnikaniem wody gruntowej w ich strukturę. Zarówno budynki:. „niepodpiwniczone”, jak i „podpiwniczone” – buduje na ławach fundamentowych oraz ścianach fundamentowych lub na wylewce betonowej na gruncie.

Jeżeli zamierzamy wybudować dom, to musimy pamiętać o poziomie ustabilizowania lustra wody gruntowej i o rodzaju gruntu. To kluczowe informacje, ponieważ znajomość tych dwóch aspektów decyduje o prawidłowym dobraniu zabezpieczenia podziemnych części budynku.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama