reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > O czym należy wiedzieć dobierając system izolacji?

O czym należy wiedzieć dobierając system izolacji?

Przy dobieraniu systemu izolacji, warto wziąć pod uwagę wysoką jakość jego wykonania. System izolacji powinien posiadać duże możliwości modyfikacji. Fachowcy zalecają, aby w systemie tym znajdowały się produkty, które w pełni umożliwiają zabezpieczenia fundamentów budynku w warunkach gruntowo-wodnych.

Należy pamiętać o tym, że sama izolacja fundamentów nie będzie w stanie zabezpieczyć budynku przed wodą gruntową. Izolacja musi być odpowiednio ułożona. Zaleca się, aby znajdowała się ona bezpośrednio pod podłogą na gruncie. Nadto, musi być ona w sposób szczelny połączona z izolacją ścian. Pozioma izolacja z papy zabezpiecza ściany domu przed wilgocią z gruntu.

Najistotniejsza informacja o systemie izolacji dotyczy tego, aby przy zakupie producent udostępnił wszystkie certyfikaty tj.:
- informacje techniczne,
- deklaracja zgodności,
- dokumenty potwierdzające sprawność systemu,
- dokument dotyczący rekomendacji technicznej od niezależnych od siebie instytutów badawczych.

Zobacz serwis: Nieruchomości

1.Izolacja pozioma ścian fundamentowych jest wykonana z pojedynczej warstwy papy, zagrzewalnej. Warstwa ta jest przekształcana często na włóknienie poliestrowym, a w rzadkich przypadkach wykonuje się ją z dwóch warstw papy klejonych lepikiem. Przy tym izolacja pozioma chroni ściany budynku przed wilgocią. W celu wykonania izolacji poziomej ław fundamentowych, należy wykorzystać odpowiednią papę, oznaczoną przez producenta lub o poliestrowej osnowie – o dużej wytrzymałości mechanicznej.

Powyżej opisane propozycje wykonania izolacji poziomej są istotne, ponieważ warstwa ta musi wytrzymać nacisk ścian budynku.

2. Izolacja pionowa jest wykonana z papy przeznaczonej do wybudowania fundamentów. Izolacja pionowa ma na celu zabezpieczanie ścian, ław oraz części podziemnej od przenikania wody gruntowej w ściany piwnicy oraz wnętrza budynku.

Zobacz: Jakie materiały wykorzystać do budowy ścian domu

Izolacja pozioma odgrywa zasadniczą rolę w budynku niepodpiwniczonym. Przede wszystkim w tego typu budynku, istotną rolę odgrywa izolacja pozioma. Chroni ona wnętrze od wilgoci z gruntu. Natomiast izolacja pionowa chroni powierzchnię ścian budynku przed wnikaniem wody gruntowej w ich strukturę. Zarówno budynki:. „niepodpiwniczone”, jak i „podpiwniczone” – buduje na ławach fundamentowych oraz ścianach fundamentowych lub na wylewce betonowej na gruncie.

Jeżeli zamierzamy wybudować dom, to musimy pamiętać o poziomie ustabilizowania lustra wody gruntowej i o rodzaju gruntu. To kluczowe informacje, ponieważ znajomość tych dwóch aspektów decyduje o prawidłowym dobraniu zabezpieczenia podziemnych części budynku.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama