REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy można wprowadzić zmiany w domu po rozpoczęciu budowy?

Najprościej wprowadza się zmiany niemalże od razu po rozpoczęciu budowy
Najprościej wprowadza się zmiany niemalże od razu po rozpoczęciu budowy

REKLAMA

REKLAMA

Wielu ekspertów twierdzi, iż najprościej wprowadza się zmiany niemalże od razu po rozpoczęciu budowy, a jeszcze łatwiej na etapie projektowania domu. Jednakże zmiany w budowie domu można wprowadzić na innych etapach np. na etapie stanu surowego, czy na etapie stanu surowego zamkniętego.

Zmiany w wentylacji

W domach tradycyjnych znajduje się wentylacja naturalno–grawitacyjna. Jednakże taką wentylacje lepiej zastąpić wentylacją mechaniczną nawiewno – wywiewną z odzyskiem ciepła. Nowoczesna wentylacja ma na celu ograniczenie strat ciepła. W celu zmodernizowania wentylacji w domach na etapie późniejszej budowy, należy pozostawić naturalną wentylację, a przy tym trzeba zamontować automatycznie sterowane nawiewniki.

REKLAMA

Można także zastąpić wentylację naturalną mechaniczną nawiewowo – wywiewną z odzyskiem ciepła o sprawności rzędu 70 %. Innym sposobem na zastąpienie wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej jest połączenie wentylacji nawiewno – wywiewnej z gruntownym wymiennikiem ciepła.

Zobacz także: Czy można zmienić kąt nachylenia dachu?

Przegrody – zgodne ze standardowymi projektami

Aby zaoszczędzić ciepło należy wykonać przegrody zgodnie ze standardowymi projektami. Należy w tym celu zwiększyć grubość termoizolacji. Najprościej podwyższyć izolacyjność cieplną ścian dwuwarstwowych – po to by zwiększyć grubość termoizolacji. Szacuje się, iż grubość ocieplenia ścian domów powinna wynosić około od 20 do 30cm. Natomiast w przypadku ocieplenia podłóg należy także dodatkowo stosować termoizolację pomiędzy częścią ogrzewaną domu a nieogrzewaną.

Prawidłowe rozmieszczenie okien 

Warto zwrócić szczególną uwagę na układ przestrzenny okien. Zaleca się, aby najwięcej okien znalazło się od strony południowej, a najmniej od strony północnej. Ponadto, zastosowanie okien energooszczędnych może przyczynić się do zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło do około 8%.

Zmniejszenie parametrów wody grzejnej

REKLAMA

Odpowiednie dostosowanie mocy kotła do nowych potrzeb budynku przyczynić się może do zwiększenia sezonowej sprawności. Warto także pamiętać o prawidłowym zamieszczeniu grzejników w pomieszczeniu oraz o wyposażeniu ich w ekrany odbijające promieniowanie cieplne oraz w zawory termostatyczne.

Podsumowując, warto pamiętać o tym, iż wprowadzanie zmian konstrukcyjnych oraz wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań instalacji może odbyć się zarówno na etapie stanu surowego otwartego, jak i zamkniętego. Zastosowanie takich zmian może przyczynić się w znacznym stopniu do zwiększenia oszczędności w zużyciu energii.

Zobacz także: Jak wybrać idealny projekt domu?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ile kosztuje luksusowy nowy apartament? Czy milion złotych wystarczy?

    Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w wysokim standardzie? Jakie metraże oferują deweloperzy? Gdzie można nabyć luksusowe apartamenty i jakie mają udogodnienia? 

    Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych. Rok 2040 nie jest wiążącą datą [analiza POGP]

    Nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) nie zakazuje montażu ani eksploatacji kotłów gazowych, a 2040 r. nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania - zwraca uwagę Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP).

    Udział polskiego kapitału w rynku nieruchomości wynosi 2%. W Polsce konieczne są zmiany regulacji prawnych

    Udział krajowych inwestorów w polskim rynku nieruchomości komercyjnych wynosi zaledwie 2%. Ten stan rzeczy może zmienić wprowadzenie funduszy umożliwiających osobom indywidualnym inwestycje w nieruchomości komercyjne (REIT).

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków?

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków? Gdzie wieszać domki dla ptaków? Jak to zrobić dobrze? Kiedy jest okres lęgowy sikorek, wróbli, szpaków, jerzyków i nietoperzy w Polsce?

    REKLAMA

    Turbina wiatrowa przy domu - wymogi prawne

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wyjaśnił jakie są aktualne wymogi prawne montażu przydomowych turbin wiatrowych. Czy przed montażem przydomowych turbin wiatrowych wymagane jest zgłoszenie lub uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy budynek przed montażem turbiny potrzebuje ekspertyzy, badania stanu technicznego?

    Rejestr i wyszukiwarka osób z uprawnieniami budowlanymi [e-CRUB ]. 130 tysięcy inżynierów i architektów

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że e-CRUB to rejestr osób, które posiadają uprawnienia budowlane. Rejestr ten jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie. W rejestrze znajdują się dane ok. 130 tysięcy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

    Szykują się zmiany w podatku od nieruchomości, ale obecnie bez zmian systemowych w ich opodatkowaniu

    Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman odpowiedział na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie prac nad nową definicją budowli na potrzeby opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania garaży, wyjaśniając charakter planowanych zmian. Zapewnił, że systemowych zmian w opodatkowaniu nieruchomości prace te nie obejmują.

    Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

    Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

    REKLAMA

    Nowych mieszkań w ofercie od początku roku przybywa a co z ich cenami

    W pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. deweloperzy wprowadzili na rynki siedmiu największych miast więcej mieszkań niż sprzedali. To dobra wiadomość dla kupujących, bo mają większy wybór. Zgodnie z regułami rynku większa podaż powinna też hamować wzrost cen. Czy tak jest w istocie?

    Ile musi zarabiać singiel by kupić mieszkanie na kredyt?

    W Polsce coraz więcej osób funkcjonuje poza małżeństwem jako singiel. Te osoby są coraz istotniejszą klientelą na rynku nieruchomości. Ile musi zarabiać taki singiel, by móc kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny? Jakie możliwości kredytowe ma dziś singiel? 

    REKLAMA