reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak usunąć uszkodzone płyty chodnikowe?

Jak usunąć uszkodzone płyty chodnikowe?

Uszkodzone płyty chodnikowe czy brukowe to nie tylko defekt natury estetycznej, ale jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników takiego chodnika.

Dlatego też, jeżeli zauważysz w otoczeniu Twojego domu zniszczoną płytkę koniecznie wymień ten element powierzchni, gdyż może spowodować groźny upadek któregoś z członków rodziny. Usunięcie uszkodzonej płytki jest znacznie trudniejsze, gdy dotyczy elementu ze środka tarasu czy chodnika niż z jego brzegu.

Aby wyjąć płytkę chodnikową, musisz rozbić ją i usuwać po kawałku za pomocą młotka kamieniarskiego oraz przecinaka. Następnie bardzo dokładnie oczyść miejsce po płytce ze starej fugi. Potem włóż w wolne miejsce zaprawę, do przymocowania nowej płytki. Dokładnie dopasuj nowy element i dociśnij go.

Możesz do tego użyć zarówno młotka drewnianego jak i kamieniarskiego. Na powierzchni połóż kawałek drewna, by utrzymać płytkę na miejscu.

Pamiętaj, aby ostrożnie „dobijać” płytkę przez element drewniany, który zapobiegnie pęknięciu bądź też wyszczerbieniu.

Do sprawdzenia prawidłowego poziomu ułożenia wymienionej płytki użyj poziomicy o długości przekraczającej długość płytki.

Ważne jest, aby wymieniony element był na tym samym poziomie, co pozostałe płytki.

Ostatnim etapem pracy jest wypełnianie fug. Fugowanie niezbędne jest nie tylko ze względów estetycznych, ale również zapobiega dostawaniu się wody w szczeliny pomiędzy płytami.

Jeżeli usuwasz kostkę brukową pamiętaj, żeby po wyjęciu uszkodzonej kostki uzupełnić podkład suchego piasku, dokładnie go ubić i ponowić te czynności. Gdy kostka brukowa jest już na miejscu dobij ją gumowym młotkiem a następnie zasyp piaskiem, by wypełnić szczeliny między kolejnymi elementami powierzchni.

Polecamy: Jak czyścić i konserwować mury

Usuwanie zniszczonych płytek lub kostek brukowych jest łatwiejsze, gdy te umieszczane są na piaskowych podkładach oraz kiedy kolejne elementy podłoża nie są ze sobą spojone. 

Czytaj także: Jak dbać o ścieżki i chodniki przed domem

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama