reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Czy już wszystko wiesz o markizach?

Czy już wszystko wiesz o markizach?

Nowoczesna markiza jest składana, wyposażona w silnik i sterowana pilotem. Złożona jest praktycznie niewidoczna i zajmuje bardzo mało miejsca. Ponadto płaska kaseta, w której jest „schowana” markiza, jest najczęściej wyposażona w oświetlenie.

Markiza odpowiednio ustawiona może sama reagować na pogodę - na siłę wiatru czy deszczu, może również regulować natężenie światła przystosowując się do Twoich potrzeb. Po odpowiednim zaprogramowaniu, markiza może działać nawet wtedy, gdy nie ma Was w domu.

W niektórych markizach jest możliwość zamontowania ogrzewania. Magazynowane jest w nich światło słoneczne, które jest wypuszczane do otoczenia w przypadku zetknięcia materiału markizy z ciałem ludzkim. Grzejniki montuje się pod kasetą i można je dowolnie ustawiać w zależności od potrzeb. Można więc spokojnie powiedzieć, że coś, co wydaje się tak proste w konstrukcji, jest już sprzętem o bardzo nowoczesnej technologii.

Przede wszystkim na wiatr oraz na zdarcie materiału podczas zwijania i rozwijania.

Odporność na wiatr zapewnia odpowiednie umocowanie urządzenia, czyli zintegrowanie go z całą konstrukcją budynku. Dobrze jest również zamontować odpowiednie podpory ścienne, które dodatkowo wzmocnią zabezpieczenia.

Podpory mocowane są do ściany, ale mogą być też doczepiane do stropu, a nawet dachu.

Polecamy: Malowanie wnętrz

Materiał można zabezpieczyć za pomocą profili naprężających i usztywniających. Nie dość, że będzie się dużo łatwiej rozwijał, to dodatkowo nie trzeba się martwić o to, że ulegnie zniszczeniu czy ścieraniu podczas zwijania i rozwijania.

Technika techniką, ale należy pamiętać o tym, że markiza oprócz swoich funkcji praktycznych pełni również funkcje estetyczne. Musi się odpowiednio komponować z elewacją domu, z tarasem, z drzwiami balkonowymi itp. Ale tu już decyzja uzależniona jest od Waszego dobrego smaku i własnych pomysłów na to, jak odpowiednio dobrać markizę do warunków zewnętrznych domu, tak żeby urządzenie wyglądało jak jego integralna część.

Czytaj także: Dylemat wyboru okien

Zobacz stronę eksperta Portal Budowlany www.budujesz-kupujesz.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwester Pietrzyk

SYLWESTER PIETRZYK Praktyk biznesu, trener zarządzania, właściciel ASPEKT HR – firmy szkoleniowej działającej od 2006 roku. Jest absolwentem Podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej (2005). Ma doświadczenie w zarządzaniu jednostkami biznesowymi (sektor finansowy – spółka brytyjska notowana na giełdzie w Londynie), jako kierownik projektu, kierownik zespołu sprzedażowego, trener wewnętrzny, dyrektor zarządzający) oraz specjalista w Ministerstwie Finansów. Sylwester Pietrzyk posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania (2000). Uczestniczył w szkoleniach trenerskich w prowadzonych przez CTI w Londynie i In Dialogue w Kopenhadze (2017). Ma uprawnienia Asesora i Doradcy w procesach certyfikacji trenerów (2016). Od 1999 roku jest aktywnie działającym Członkiem Stowarzyszenia Trenerów i Konsultantów MATRIK, obecnie trenerem Szkoły Trenerów MATRIK w module Ewaluacja Szkoleń. Współpracował z TACK International UK jako akredytowany trener. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu Train the Trainer, zarządzania zespołami, zarządzania sprzedażą, , zarządzania wiedza, prowadzenia prezentacji i wystąpień publicznych. Przeprowadził ponad 2500 dni treningów i warsztatów w ponad 1000 organizacji, z których otrzymuje bardzo wysokie oceny. Ich uczestnicy mówią, że prowadzi zajęcia dynamicznie, w fantastycznej atmosferze i z dużą liczbą interesujących przykładów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama