reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Docieplanie ścian domów drewnianych – metoda lekka mokra

Docieplanie ścian domów drewnianych – metoda lekka mokra

Przy ocieplaniu domu drewnianego należy przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że dom drewniany musi oddychać, dodatkowo ma tendencję do kondensacji wilgoci oraz skurczu.

Oprócz metody lekkiej suchej jest metoda lekka mokra. Wymieniona metod nie jest metodą trudną lecz wymaga nieco doświadczenia. Zalecanym materiałem szczególnie przy renowacji jest styropian.

Styropian

Nie ma tak dobrych właściwości termoizolacyjnych jak wełna, ale za to jest nienasiąkliwy i bardziej niezawodny w takim rozwiązaniu.

Zobacz także: Jak docieplić ściany domów drewnianych metodą lekką suchą?

Układanie paroizolacji

Przed ułożeniem warstwy styropianu, należy na ścianie rozłożyć paroizolację chroniącą konstrukcję drewnianą przed zawilgoceniem. Można ją wykonać z foli polietylenową lub PCV grubości około 0,1 mm. Folię należy układać na zakład 10÷15 cm i miejsca łączenia również zakryć taśmą. Na dole umieszcza się listwę dystansową umożliwiającą właściwą cyrkulację powietrza.

Jak układać styropian

Po ułożeniu paroizolacji należy ułożyć warstwę styropianu. Można układać elementy styropianowe ryflowane lub płyty styropianowe na paskach dystansowych grubości 2 cm i szerokości 4÷5 cm. Elementy styropianowe można montować bezpośrednio do ścian domu za pomocą kotew z talerzykowatymi dociskami w tej samej linii na całej wysokości domu. W sytuacji zastosowania pasków dystansowych płyty styropianowe, np. odmiany EPS 70 lub EPS 100 licuje się na paskach. Ustawione pionowo płyty mocuje się wstępnie dwiema kotwami. Po ułożeniu siatki i kleju na powierzchnię płyt styropianowych należy w ten sam sposób zabezpieczeń wszystkie narożniki płyt. U góry zostawia się szczelinę dylatacyjną zabezpieczoną siatką, przybitą do poszycia dachowego.

Zobacz także: Powłoki malarskie na ścianach elewacyjnych

Na koniec

Na warstwę zbrojącą z klejem nakłada się warstwę gruntującą białą lub zabarwioną na kolor tynku. Następnie wykonujemy ostateczną warstwę z tynku cienkowarstwowego. Warstwę kleju z siatką po nałożeniu gruntu możemy pokryć powłoką tymczasową na okres do 2 lat. Prace powinny być wykonywane przy odpowiedniej pogodzie: w temperaturze 5-25°C, w dni bez opadów, silnego wiatru itp.

Zobacz także: Jak zbudować dom energooszczędny

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budynek jednorodzinny. Fot. Fotolia
Budynek jednorodzinny. Fot. Fotolia

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama