reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Wymiana drzwi

Wymiana drzwi

Nowe drzwi mają decydujące znaczenie na estetykę, optykę oraz sposób postrzegania przestrzeni.

Drzwi oferowane na rynku mają formę prostą lub różnie zdobioną. Drzwi ze względu na lokalizację dzielą się na wewnętrzne i zewnętrzne. Każdej z grup stawia się inne wymagania i muszą spełniać inną funkcję. Taki stan rzeczy determinuje materiał z których są wykonywane.

Drzwi wewnętrzne głównie służą do segregacji przestrzeni i mogą być wykonane z drewna klejonego lub litego. Są to drzwi stosunkowo drogie, ciężkie ale za to sztywne i nie paczą się. Mogą być wykonywane z dębu, jesionu, buku. Są też drzwi wykonywane z materiałów drewnopochodnych takich jak płyta wiórowa oraz pilśniowa. Oczywiście o ich cenie i trwałości zdecyduje gęstość. Ta z kolei ma wpływ na trwałość i niezawodność. Oczywiście drzwi wewnętrzne muszą spełniać również inne dodatkowe zadania funkcjonalne. W łazience powinny być zaopatrzone w otwory wentylacyjne i być odporne na wilgoć. W pokoju dziennym powinny być zaopatrzone w szyby. w pomieszczeniu, gdzie są dzieci powinny być łatwe do umycia.

Polecamy: Montaż nowych drzwi

Są też drzwi szklane - zawiesza się je w metalowej ościeżnicy z cienkościennych elementów. Takie drzwi można mocować również bezpośrednio za pomocą odpowiedniego osprzętu na murze. Takie drzwi mają różne szkła np.: piaskowane, hartowane, trawione.

Drzwi zewnętrzne mają inne funkcje. Chronią przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak wilgoć, woda, hałas. Takie drzwi są stosunkowo często otwierane i zamykane. Drzwi zewnętrzne charakteryzują pewne wymagania które muszą spełniać. Po pierwsze współczynnik przenikania ciepła U <2,6 (dla okien wynosi w granicach 1,1) oraz współczynnik izolacyjności akustycznej Rw powyżej 27 dB. Drzwi zewnętrzne powinny być znacznie bardziej trwałe i nie ulegać paczeniu, dlatego zasadniczo wykonuje się je z drewna litego, alternatywnie klejonego, stali i PCV. Dodatkowo takie drzwi mogą posiadać wkładkę z materiału izolacyjnego. Drzwi z PCV są drzwiami rzadko stosowanymi w budownictwie jednorodzinnym. Mogą znajdować się na tarasach w sklepach. Są to drzwi wielokomorowe wzmacniane stalowymi wkładkami. Drzwi stalowe jest to sztywna, solidna ciężka rama z kształtowników usztywniona prętami lub blachą. Wypełnienie komór stanowi płyta pilśniowa. Stosowane są głównie jako antywłamaniowe.

Czytaj także: Mostki termiczne

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama