reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Jak wybrać miejsce na dom?

Jak wybrać miejsce na dom?

Podjęliście już decyzję o budowaniu domu, teraz musicie wybrać miejsce, w którym będzie Wam się dobrze mieszkało. Przecież przewaga domu nad mieszkaniem w bloku polega głównie na większej swobodzie użytkowania, bliskości terenów zielonych i znacznie większej przestrzeni.

Wiele lat temu, gdy domu stanowiły liczebną przewagę nad blokami, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale jak sądzę również w zgodzie z obowiązującą modą budowało się domy blisko drogi, najlepiej tek, by jedna ze ścian domu stanowiła element ogrodzenia. Tylko że wtedy ruch uliczny, głównie samochodowy był znikomy. Dziś nikt nie chce mieszkać blisko ulicy, a już z pewnością nie przy trasie szybkiego ruchu. Rozejrzyj się wokół – jeśli dostrzegasz w pobliżu sieć fabryk, lepiej poszukaj innej działki.

Maszty z nadajnikami telekomunikacyjnymi i słupy wysokiego napięcia nie tylko szpecą krajobraz, ale przede wszystkim emitują promieniowanie elektromagnetyczne, które nie jest obojętne dla zdrowia i bezpieczeństwa – szczególnie dzieci, ciekawe świata mogą stać się ich ofiarami.

Polecamy: Jak usytuować budynek na działce?

Ukształtowanie terenu – to bardzo ważny element decydujący o wyborze działki. Szczególnie uważaj na wszelkie zagłębienia terenu – w okresie wzmożonych opadów może się w nich gromadzić woda, wzrastać poziom wód podziemnych co będzie skutkowało cyklicznym zalewaniem piwnic. Tereny podmokłe, czy regularnie zalewane mogą nawet uniemożliwić budowę domu. Sąsiedztwo rzeki, czy innego zbiornika wodnego to ciekawy element krajobrazu – niestety może przyczynić się do zwiększonej wilgotności terenu.

Plany zagospodarowanie przestrzennego są tym dokumentem, z którym dobrze jest się zapoznać, zanim podejmiesz decyzję o kupnie działki. Przecież nie chcecie, żeby w niedługim czasie po przeprowadzce po sąsiedzku wyrosło wam wysypisko śmieci. 

Czytaj także: Dojazd od działki budowlanej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ukształtowanie terenu – to bardzo ważny element decydujący o wyborze działki
Ukształtowanie terenu – to bardzo ważny element decydujący o wyborze działki

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama