reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Policja użyła śmigłowca do tropienia piratów drogowych

Policja użyła śmigłowca do tropienia piratów drogowych

W miniony weekend tysiące uczniów rozpoczynało i kończyło ferie. Wzmożony ruch na drogach sprawił, że policja sięgnęła po niecodzienne środki do walki z piratami drogowymi.

Źródło: Policja

10 i 11 lutego główne drogi biegnące przez teren województwa łódzkiego były monitorowane przez policyjny śmigłowiec wyposażony w kamerę, który miał za zadanie wyłapywać piratów drogowych. Jak przebiegały kontrole? Obraz z kamery był przekazywany do policjantów znajdujących się w radiowozach ulokowanych w newralgicznych punktach. Gdy śmigłowiec nagrał przewinienie funkcjonariusze obecni na ziemi zatrzymywali kierowców łamiących prawo.

To nie pierwszy raz, kiedy policja korzysta ze śmigłowca w walce z piratami drogowymi. Takie działania były prowadzone już wcześniej i według policji sprawdziły się. Najczęściej kierowcy przyłapani na złamaniu prawa wypierali się swojego występku podpierając się nieobecnością radiowozów na drogach, jednak prezentacja wideo z powietrza sprawiała, że zmieniali swoje zdanie.

Policjanci twierdzą, że najważniejsze jest to, aby kierowcy nauczyli się, że nie warto łamać przepisów nawet wtedy, gdy w pobliżu nie ma żadnego radiowozu.

Sekcja lotnicza łódzkiej policji jako jedyna w kraju ma własne lądowisko i hangar. Przez siedem lat policyjni lotnicy stacjonowali na Lublinku, jednak w 2008 roku bazę przeniesiono na teren Oddziału Prewencji Policji przy ul. Pienistej w Łodzi. Piloci latają śmigłowcem Bell 206B wyposażonym w silnik Rolls-Royce'a o mocy 420 koni mechanicznych. Maszyna ta jest w stanie rozpędzić się do 240 km/h i osiągnąć pułap sześciu tysięcy metrów, a na jej pokładzie znalazła się kamera termowizyjna pozwalającą na prowadzenie akcji poszukiwawczych w nocy oraz system przekazywania transmisji na żywo do centrum dowodzenia. Śmigłowiec wykorzystywany jest przede wszystkim do monitorowania ruchu drogowego i poszukiwania zaginionych osób lub przestępców. Bell może przelecieć bez lądowania około 700 km i zabrać na pokład do pięciu osób.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama