reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Volkswagen może rozpocząć akcję serwisową na silniki Diesla 1.6 TDI

Volkswagen może rozpocząć akcję serwisową na silniki Diesla 1.6 TDI

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego w Niemczech zezwolił na przeprowadzenie akcji serwisowej dotyczącej auta z silnikami 1.6 TDI Volkswagena.

Rusza akcja naprawcza VW dla aut z silnikami 1.6 TDI

Afera Volkswagena dotycząca fałszowania rzeczywistego poziomu emisji szkodliwych gazów przez silniki z serii EA189 nadal trwa. Rozwiązanie problemu wymaga czasu. Dobra wiadomość jest taka, że Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego w Niemczech (w skrócie KBA) zezwolił na przeprowadzenie czynności serwisowych w 2,6 miliona samochodów wyposażonych w silniki 1.6 TDI.  Oznacza to, że w wkrótce ma szansę rozpocząć się akcja serwisowa w pierwszych samochodach. Ich właściciele będą informowania w najbliższych tygodniach o sugerowanych terminach napraw ich pojazdów. Będą one miały oczywiście charakter poglądowy, a dokładną datę przeprowadzenia czynności serwisowych w aucie będzie można ustalić u swojego, lokalnego dilera. 

Volkswagen Polo 1.2 TSI 110 KM

Autor: Kamil Fraszkiewicz

Akcja serwisowa dla silników 1.6 TDI typu EA189 polega na aktualizacji oprogramowania sterującego pracą jednostki napędowej. Oprócz tego inżynierowie z Volkswagena opracowali także specjalny element, który montowany bezpośrednio przed przepływomierzem ma wyrównać strumień powietrza. Cała naprawa silnika będzie trwała niecałą niż godzinę. Tak przynajmniej twierdzi VW.

Jak sprawdzić czy mam wadliwy silnik 1.6 TDI w swoim aucie?

Warto pamiętać, że akcja serwisowa Volkswagena dotyczy konkretnych jednostek napędowych 1.6 TDI. Każdy motor z serii EA189 posiada bowiem specjalne, 4-literowe oznaczenie. Umieszczone jest ono m.in. na tabliczce znamionowej pojazdu. Wadliwe silniki 1.6 TDI oznaczono symbolami: CAYA, CAYB, CAYC.

Skoda Fabia Monte Carlo też napędzana była silnikiem 1.6 TDI 105 KM, który nie spełnia norm emisji spalin...

Autor: Moto.wieszjak.pl

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego w Niemczech podkreślił jednocześnie, że przeprowadzone zmiany w układzie sterującym silnika oraz w okolicach przepływomierza, nie wpłyną negatywnie takie parametry motoru jak zużycia paliwa, osiągów czy poziomu hałasu. Wcześniej KBA potwierdził tę informację w odniesieniu do wszystkich innych modeli podlegających przeprowadzanej akcji. Samochody, poddane czynnościom serwisowym zachowują wymagania wynikające z prawa oraz obowiązujące normy dotyczące emisji.

Akcja serwisowa dla silników 2.0 TDI i 1.2 TDI

Akcję naprawcza dla aut z silnikami 2.0 TDI trwa od początku 2016 roku. W międzyczasie rozpoczęto również wdrażanie czynności naprawczych w autach z jednostkami 1.2 TDI z serii EA189. Teraz ruszy ostania (na obecną chwilę) akcja przywoławcza Volkswagena dla pojazdów z motorami 1.6 TDI. Klienci są informowani o akcji w dwóch etapach. W ramach pierwszego etapu każdy posiadacz auta, którego dotyczy akcja, został już poinformowany o planowanych działaniach. Bezpośrednio po wydaniu odpowiedniego zezwolenia na przeprowadzenie czynności serwisowych, klientów poproszono w drugim piśmie, by uzgodnili termin wizyty u autoryzowanego partnera serwisowego, którego sami wybiorą. Takie pismo zostanie teraz rozesłane również do posiadaczy pojazdów z silnikiem 1.6 TDI.

Koszty jakie ponieść Volkswagen w związku z niedozwolonymi praktykami są ogromne! Sęk w tym, że nie jest to jedyna marka jaka ma problemy ze spełnieniem norm emisji spalin.

Autor: Maciej Medyj

Volkswagen nadal aktywnie pracuje nad realizacją akcji serwisowych, ściśle współpracując z odpowiednimi urzędami. W związku z wdrażanymi czynnościami serwisowymi klienci nie poniosą żadnych kosztów. Ponadto, w ramach akcji zostaną im zaoferowane odpowiednie, bezpłatne zastępcze środki transportu.  Pojazdy, których dotyczy sprawa są sprawne technicznie i bezpieczne. Do czasu przeprowadzenia zaplanowanych czynności serwisowych mogą być bez ograniczeń wykorzystywane w ruchu drogowym. Wdrażanie niezbędnych rozwiązań odbywa się w całej Europie zgodnie z planem i terminarzem uzgodnionym z Federalnym Urzędem ds. Ruchu Drogowego.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wadliwe silniki 1.6 TDI znaleźć można np. w VW Polo. Ale te same jednostki napędowe instalowane był także w Skodach (np. Octavii II) i Seatach.
Wadliwe silniki 1.6 TDI znaleźć można np. w VW Polo. Ale te same jednostki napędowe instalowane był także w Skodach (np. Octavii II) i Seatach.

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grant Thornton

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama