| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Rozpoczęto akcje przywoławczą dla VW Passat, CC i EOS

Rozpoczęto akcje przywoławczą dla VW Passat, CC i EOS

Volkswagen dostał na zgodę na rozpoczęcie akcji serwisowej dotyczącej VW Passata, CC i EOS-a napędzanych dwulitrowym silnikiem Diesla z serii EA189.

Wadliwy silnik 2.0 TDI

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił dzisiaj na przeprowadzenie akcji serwisowej w Volkswagenach Passat, CC oraz Eos z silnikami 2.0 TDI typu EA 189. Właściciele ponad 800.000 pojazdów, których dotyczy sprawa silników Diesla zostaną zaproszeni do warsztatów w najbliższym terminie. Będą otrzymywać sukcesywnie listowne powiadomienia, a następnie będą mogli w krótkim czasie uzgodnić ze swoim serwisem Volkswagena termin wizyty w warsztacie.

Volkswagen kontynuuje w ten sposób rozpoczętą na początku roku akcję serwisową w pojazdach, których dotyczy sprawa diesli. Jürgen Stackmann – Członek Zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i after sales – stwierdził: „Rozpoczęta teraz akcja serwisowa w stosunku do modeli Passat, CC oraz Eos dotyczy wielkiej liczby aut, które zaczną pojawiać się w warsztatach. Cieszę się, że możemy rozpocząć wdrażanie modyfikacji w pojazdach należących do ponad 800.000 naszych klientów. Nasze salony dealerskie i serwisy są do tej akcji dobrze przygotowane”.

W Niemczech powiadamianie klientów odbywa się dwustopniowo. Najpierw pismem, którego treść uzgodniono z KBA, właściciele pojazdów zostali poinformowani, że należący do nich samochód podlega akcji serwisowej. W drugim piśmie klienci są proszeni o uzgodnienie dogodnego terminu wizyty z dowolnie wybranym przez nich autoryzowanym serwisem Volkswagena. Pismo tej treści będzie wkrótce stopniowo przesyłane do właścicieli modeli Passat, CC i Eos, które są wyposażone w silniki 2.0 TDI o mocy 81 kW, 100 kW oraz 103 kW.

Zobacz też: Wpływ afery spalinowej Volkswagena na wzrost gospodarczy Polski

Po wdrożeniu modyfikacji technicznych samochody będą spełniać wszystkie normy wymagane prawem. KBA potwierdził ponadto w pełnym zakresie, że środki techniczne przewidziane w stosunku do tych modeli nie spowodują zmiany ilości zużywanego paliwa, osiągów ani poziomu hałasu. Wcześniej KBA zapewnił o tym samym w odniesieniu do innych modeli, które zostały już objęte akcją serwisową.

Volkswagen nadal pracuje aktywnie nad wdrożeniem modyfikacji technicznych i wprowadzi je we wszystkich samochodach, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu. Odbywa się to w ścisłej współpracy z odpowiednimi instytucjami. Klienci nie poniosą żadnych kosztów związanych z przeprowadzaniem czynności serwisowych w pojazdach. Ponadto - w ramach akcji serwisowej - wszystkim klientom zostanie zaproponowany odpowiedni, bezpłatny, zastępczy środek transportu.

Zapowiedziana początkowo na drugi kwartał akcja serwisowa dotycząca pojazdów z silnikami 1.2 TDI typu EA 189 rozpocznie się z opóźnieniem: Volkswagen zakłada, że wkrótce otrzyma pozwolenie na przeprowadzenie modyfikacji technicznych w innych modelach produkowanych masowo, wyposażonych w silniki 2.0 TDI podlegające akcji serwisowej.

Samochody, których dotyczy ta sprawa są bezpieczne i sprawne technicznie. Do czasu wdrożenia modyfikacji mogą bez przeszkód poruszać się po ulicach. Akcja przeprowadzania niezbędnych zmian technicznych odbywa się w całej Europie według planu oraz terminarza uzgodnionego z KBA.

Źródło: materiały prasowe VW

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Mikos

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »