reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Goodyear i LSE zbadają bezpieczeństwo ruchu drogowego

Goodyear i LSE zbadają bezpieczeństwo ruchu drogowego

Goodyear razem z Londyńską Szkołą Ekonomii i Politologii (LSE) postanowili zbadać wpływ kierowców na zachowanie innych użytkowników ruchu drogowego. Naukowcy skupią się na empirycznych obserwacjach, które mają pomóc w lepszym zrozumieniu zjawisk panujących na drogach.

Wpływ kierowców na innych użytkowników drogi - badania empiryczne

Goodyear nawiązał współpracę z Londyńską Szkołą Ekonomii i Politologii (LSE). Razem przeprowadzą nowatorskie badanie w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, które pozwoli pogłębić wiedzę o zachowaniach użytkowników dróg. Badacze sprawdzą, w jaki sposób kierowcy wpływają na zachowanie innych na drodze. Przedsięwzięcie, którego realizacją będzie zarządzać LSE Consulting, ma wnieść do debaty na temat bezpieczeństwa drogowego w Europie wyjątkowe empiryczne obserwacje.

„Aktualne badania z zakresu bezpieczeństwa drogowego przeważnie analizują, jak kierowcy korzystają ze swoich pojazdów w środowisku fizycznym, z pominięciem środowiska społecznego. Nasz nowy projekt badawczy ma na celu analizę interakcji kierowców między sobą, ich stosunek do innych użytkowników dróg oraz wpływ tych stosunków na ryzykowną jazdę. Zespół naszych badaczy z wydziału psychologii społecznej LSE zastosuje najnowsze techniki badawcze w dziedzinie psychologii społecznej, aby zbadać zjawiska z zakresu bezpieczeństwa drogowego w dotychczas rzadko rozpatrywanym aspekcie” – wyjaśnił dr Chris Tennant, szef projektu badawczego ze strony LSE.

Nawiązanie współpracy z LSE jest kolejnym działaniem Goodyeara na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Poprzez realizację kolejnych projektów badawczych i dostarczenie nowych danych statystycznych, znany producent opon chce zachęcić do dalszej debaty w tym ważnym społecznie zagadnieniu. Zebrane informacje mają też posłużyć do opracowania kolejnej rekomendacji na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego.

„Wydział Psychologii Społecznej LSE jest źródłem przełomowych badań z obszaru zachowań ludzi w sytuacjach społecznych już od 50 lat. Jesteśmy podekscytowani perspektywą współpracy z jednym z wiodących światowych ośrodków badawczych w zakresie analizy, która ma szanse wnieść cenne informacje i wnioski do debaty o bezpieczeństwie drogowym” – skomentował Olivier Rousseau, wiceprezes ds. opon osobowych firmy Goodyear w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Częścią projektu badawczego, realizowanego wspólnie z LSE, będzie przeprowadzane w 15 krajach ogólnoeuropejskie badanie zachowań kierowców. Uzyskana dzięki temu wiedza ma przysłużyć się realizacji – wspieranej od dawna przez Goodyeara – koncepcji kształcenia ustawicznego jako fundamentu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wiele badań i rekomendacji ustawodawczych opracowanych przez Goodyeara, w tym koncepcja stopniowanego prawa jazdy, wspiera tę filozofię.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe AGbiuro Adam Giedrojć

Nowoczesne biuro rachunkowe z profesjonalną obsługą małych i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama