| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Rozważne korzystanie z telefonu w samochodzie: nowa akcja

Rozważne korzystanie z telefonu w samochodzie: nowa akcja

Używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy jest zabronione bowiem zwiększa ryzyko wypadku. Aby uzmysłowić to ryzyko kierowcom, zorganizowano specjalną akcję „Bądź #smA4rt, jedź bezpiecznie! ostrzegającą o potencjalnych zagrożeniach wynikających z używania telefonu komórkowego w trakcie jazdy.

– Wyniki przeprowadzonych badań pokazują, że większość kierowców jest świadoma skutków nieprawidłowego użytkowania telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Jednak ani ta wiedza, ani doświadczenie niebezpiecznych sytuacji na drodze, czy nawet otrzymanie mandatu nie powodują u kierowców zmiany niewłaściwych zachowań. Skłoniło nas to do podjęcia działań służących edukacji w zakresie rozważnego, zgodnego z przepisami Kodeksu Drogowego korzystania z telefonów w trakcie podróży samochodem – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Z myślą o kierowcach, pasażerach i osobach z ich otoczenia SAM S.A. przy współpracy z policją opracowała katalog porad, jak rozważnie korzystać z telefonu podczas jazdy samochodem. Czytelnicy poradnika dowiedzą się, jakie zachowania dotyczące użytkowania telefonu zwiększą ich bezpieczeństwo, np. korzystanie z zestawu głośnomówiącego, czy trzymanie telefonu
w specjalnie przeznaczonym do tego uchwycie. Zdobędą również wiedzę, jakich zachowań powinni unikać np. pisania SMS-ów w trakcie jazdy, czy zakładania słuchawek z zestawu słuchawkowego na oboje uszu, co ogranicza możliwość usłyszenia tego, co dzieje się na drodze. Poradniki będą wręczane kierowcom przez funkcjonariuszy Policji Autostradowej podczas rutynowych kontroli pojazdów na A4 Katowice-Kraków.

– Dotychczas wszelkie akcje, które zwracały uwagę na użytkowanie telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem, były kierowane przede wszystkim do kierowców. Kampania „Bądź #smA4rt, jedź bezpiecznie!” jest dedykowana nie tylko im, ale też pasażerom, ponieważ ich zachowania również mogą wpływać na bezpieczeństwo kierującego samochodem – dodaje Rafał Czechowski.

Od dziś kierowcy podróżujący autostradą A4 Katowice-Kraków otrzymają na Placach Poboru Opłat ulotkę z wybranymi wskazówkami, jak bezpiecznie korzystać z telefonu podczas podróży oraz jak włączyć się do akcji. Kampanii dedykowano również stronę internetową pod adresem: www.badzsmart.pl, na której internauci mogą zapoznać się z wynikami badań, poradami dla kierowców i pasażerów oraz ciekawymi informacjami dotyczącymi użytkowania telefonów podczas jazdy również w innych krajach.

Do akcji „Bądź #smA4rt, jedź bezpiecznie!” można włączyć się odwiedzając oficjalny profil A4 Katowice-Kraków na Facebooku pod adresem www.facebook.com/A4KatowiceKrakow. Poprzez specjalnie uruchomioną aplikację konkursową internauci mogą zachęcać kierowców, aby z telefonów korzystali rozważnie, pisząc do nich krótką wiadomość. Autorzy najlepszych wiadomości zostaną nagrodzeni zestawem głośnomówiącym do samochodu oraz uchwytem na telefon.

Źródło: materiały prasowe SAM SA

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK