| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Cinema Drive czyli edukacja poprzez film

Cinema Drive czyli edukacja poprzez film

Młodzi kierowcy ze względu na brak doświadczenia i wiedzy z zakresu prowadzenia pojazdu są częstymi sprawcami wypadków samochodowych. Cinema Drive to cykl seansów uświadamiających im, odpowiedzialność jaką biorą na siebie podejmując się prowadzenia auta.

Wyniki badań są obiecujące

Z badań pilotażowych (wzięło w nich udział 1007 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych) przeprowadzonych przez Cinema Park w maju ub.r. wynika, że program edukacyjny Cinema Drive przynosi realną zmianę w świadomości młodych ludzi. Prawie 70% badanej młodzieży w Polsce oceniło go jako wartościowy z ich punktu widzenia. Po zapoznaniu się z programem, aż ¾ młodych kierowców deklaruje, że nie wsiądzie po wypiciu jednego piwa lub napoju alkoholowego za kierownicę. Cinema Drive wyraźnie identyfikuje także problemy lekceważone przez młodzież i uświadamia im skalę zagrożenia. Przed obejrzeniem seansu, aż 60% badanych deklarowało, że wielokrotnie prowadziło auto, nie posiadając prawa jazdy. Dzięki programowi Cinema Drive, co trzeci młody kierowca ma świadomość, iż takie zachowanie jest niebezpieczne.

Cinema Park posiada ponad 7-letnie doświadczenie w edukacji najmłodszych członków naszej społeczności. Postanowiliśmy to wykorzystać i wesprzeć rodziców, nauczycieli, a także młodych kierowców w aspekcie bezpiecznych zachowań na drodze. Jesteśmy przekonani, że tylko odpowiednio przeprowadzona edukacja – a więc wykorzystująca innowacyjne, akceptowalne przez młodego widza technologie – pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach – mówi Monika Wolska, Project Manager Cinema Park. Akcja pilotażowa pokazała, że po seansach Cinema Drive aż 63% młodzieży jest świadoma konsekwencji niebezpiecznych zachowań za kierownicą. To mocna podstawa i nadzieja na to, że z roku na rok będzie coraz bezpieczniej!

Program edukacyjny Cinema Drive dedykowany jest zorganizowanym grupom ze szkół ponadgimnazjalnych. Seanse można zobaczyć w Cinema Park w Warszawie (Cinema City Bemowo) oraz Cinema Park w Krakowie (Cinema City Bonarka). Koszt biletu to 22 zł (plus opłata za okulary 3D w wysokości 3 zł).

Źródło: materiały prasowe Cinema City

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Smart MBC

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »