reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > 10 milionów RAV4 - sukces "terenowej" Toyoty

10 milionów RAV4 - sukces "terenowej" Toyoty

Toyota RAV4 jest obecna w sprzedaży od 26 lat. W tym czasie na rynku pojawiło się pięć generacji i mocno zmienił się charakter auta. Model wyszedł z segmentu miejskiego i wszedł do klasy średniej!

W roku 1994 Toyota rozbiła bank. Stworzyła samochód terenowy o bardzo kompaktowych rozmiarach. I ten choć mieścił na pokładzie nawet cztery dorosłe osoby, tak naprawdę w pełni terenowy nie był nigdy. Kierowcy kupowali RAV4 głównie po to, aby forsować nim serię miejskich krawężników. Od tego momentu na rynku zaprezentowanych zostało w sumie pięć generacji auta. W czasie sprzedaży trwającej już 26 lat Toyota przestała być miejskim SUV-em. Stopniowo ewoluowała najpierw w model segmentu kompaktowego, a później klasy średniej.

Historia Toyoty RAV4 jest o tyle ciekawa, że Japończycy właśnie sprzedali 10-milionowy egzemplarz. Zainteresowanie kierowców rosło na przestrzeni lat. I tak w roku 1994 na całym świecie sprzedało się nieco ponad 53 tysiące egzemplarzy. W roku 2019 zbyt sięgnął już jednak 965 760 sztuk. W 2019 roku RAV4 był nie tylko najchętniej kupowanym SUV-em na świecie, ale również czwartym najpopularniejszym samochodem wszystkich segmentów. Najsilniejszą pozycję model ten zajmuje w Ameryce Północnej, gdzie w 2019 roku kupiono 535 000 egzemplarzy. Drugim regionem, gdzie sprzedano najwięcej RAV4, była Europa (133 tys. sztuk).

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

10 milionów RAV4 - sukces "terenowej" Toyoty
10 milionów RAV4 - sukces "terenowej" Toyoty

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama