Kategorie

Mitsumaniaki pomagają dzieciom w hospicjach

Członkowie stowarzyszenia miłośników samochodów Mitsubishi o nazwie Klub Mitsumaniaków angażują się w działalność charytatywną, wspierając nieuleczalnie chore dzieci, przebywające pod opieką hospicjów na terenie Polski.

Dzięki akcji Mitsumaniaki Dzieciom http://www.mmdzieciom.pl/  i życzliwości znanych osób, między innymi Adama Małysza, Rafała Martona, Roberta Herba, Tomasza Czopika, Włodzimierza i Joanny Zientarskich, Klaudii Podkalickiej, Jarosława Maznasa, Kuby Bielaka czy Rafała Jemielita, członkowie klubu zdołali spełnić wiele marzeń chorych dzieci. Trwa przedświąteczna zbiórka środków, za które Mitsumaniacy kupią prezenty dla dzieci ze Śląskiego Hospicjum Domowego w Tychach i Domu Dziecka nr 2 w Warszawie. Każdy darczyńca jest mile widziany!

Klub Mitsumaniaków www.mitsumaniaki.com, który działa od kwietnia 2005 roku, został stworzony dla wszystkich entuzjastów aut spod znaku Trzech Diamentów i zrzesza niemal 3000 członków. W internetowym forum klubu uczestniczy już blisko 25 tysięcy osób.  Od dwóch lat Klub Mitsumaniaków aktywnie pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. Założeniem akcji Mitsumaniaki Dzieciom jest pomoc w spełnianiu marzeń dzieci nieuleczalnie chorych przebywających pod opieką hospicjów na terenie Polski. Spełnianie takich marzeń oznacza zakup komputerów czy laptopów, organizowanie udziału w rajdach, wejścia do boksów czy wizyty znanych kierowców rajdowych.

„Dotychczas spełniliśmy marzenia wielu chorych dzieci i jestem szczęśliwy, że choć na chwilę udało nam się wywołać uśmiechy na ich twarzach. Z naszych prezentów ucieszyły się między innymi Ś.P. Iza, której przekazaliśmy 800 zł na pomoc w organizacji koncertu charytatywnego, Ś.P. Kamilka i 13-letnia Gabrysia, którym kupiliśmy 32 calowe telewizory, 5-letnia Marcelinka, która dostała nowy laptop, 7-letni Arturek, któremu przekazaliśmy komputer stacjonarny, 2-letni Kamilek, który otrzymał bezpieczne łóżeczko i 10-letni Krystianek, któremu, dzięki uprzejmości ośrodka Fregata w Łebie, pomogliśmy spełnić marzenie o spędzeniu tygodniowych wakacji z rodzicami nad morzem.” – podsumowuje inicjator i organizator akcji Patryk Schultz.

Do akcji Mitsumaniaki Dzieciom przyłączyło się i nadal zgłasza wiele publicznie znanych osób. Wśród nich są między innymi: Adam Małysz, Rafał Marton, Włodzimierz Zientarski, Joanna Zientarska, Małgorzata i Dariusz Żyła, Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, Tomasz Czopik, Robert Herba, Kuba Bielak, Jarosław Maznas, Rafał Jemielita i wielu innych.

Tak komentuje udział w tym przedsięwzięciu  Rafał Jemielita, dziennikarz miesięcznika Playboy, który współprowadzi magazyn Automaniak w TVN Turbo:  „Propozycja udziału w akcji "Mitsumaniaki Dzieciom" spadła mi z nieba - dosłownie! Wielokrotnie zastanawiałem się jak mógłbym pomóc dzieciakom w potrzebie, ale od zastanawiania do realizacji pomysłu droga jest niestety - i to nie tylko w moim przypadku (!) - bardzo daleka. Nie ma co gadać, lecz po prostu działać, czym bardzo skutecznie zajął się Patryk, organizator i pomysłodawca akcji "Mitsumaniaki Dzieciom". Do takich inicjatyw mam ogromny szacunek, bo to wspaniałe, gdy ktoś dzieli się samym sobą i w pędzie dzisiejszego świata umie odnaleźć chwilę także dla innych. Akcja, w której z dumą biorę udział, dodaje nadziei nie tylko naszym dzieciakom. Paradoksalnie, ja również czuję się pewniej, że "gdyby coś i kiedyś", nie zostanę sam ze swoim problemem. Zachęcam więc innych do każdej formy pomocy. Nie tłumaczcie się brakiem czasu lub nadmiarem obowiązków w pracy, bo to zwyczajnie nie uchodzi. Pamiętajcie, że choć cień uśmiechu na twarzy potrzebującego dziecka to zawsze największa nagroda. Tak niewiele potrzeba, żeby innym dać tak wiele...”

Ci ogromnie życzliwi przyjaciele Mitsumaniaków podpisali firmowe koszulki, które wyprodukowała akcja Mitsumaniaki Dzieciom razem z polskim oddziałem Mitsubishi Motors. Były one następnie licytowane a za zyski z licytacji spełniane są kolejne marzenia. Znane osobistości deklarują również każdą możliwą pomoc.

Pędzimy przed siebie dzień po dniu, zaganiani i pochłonięci swoimi sprawami, kłopotami małymi i dużymi, nie rozglądamy się dookoła. Taka rzeczywistość dotyczy większości z nas i choć wydaje nam się, że nie brakuje nam wrażliwości na los innych,  jesteśmy jednak zamknięci w swoim świecie. To ważne, żeby czasem się zatrzymać, bo inni mają mniej i zwyczajnie potrzebują naszej pomocy. Mitsumaniaki Dzieciom to akcja, która mobilizuje, zmienia perspektywę, zmusza do działania. I nagle okazuje się, że tylko wtedy, kiedy zaczniemy się dzielić, życie nabiera sensu. Zwyczajnie, po prostu, bez dorabiania zbędnej ideologii. To dobrze, że są tacy, którzy myślą o innych, tym bardziej, jeśli pomoc dotyczy najmniejszych i najbardziej bezbronnych. Trzymam kciuki za każdą zlicytowaną koszulkę i każdą zbiórkę dla dzieciaków. Mitsumaniaki - trzymam kciuki, żeby akcja się rozwijała i nabierała tempa!” – mówi Joanna Zientarska, dziennikarka motoryzacyjna z Antyradia.

Przykładem pomocy dla naszej akcji są wspólne odwiedziny przedstawicieli Mitsumaniaków oraz Jarka Maznasa, Roberta Herby i jego pilota rajdowego Jacka Rathe w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci, gdzie na spotkaniu dla rodzeństwa chorych dzieci przedstawiliśmy auta marki Mitsubishi a nasi przyjaciele opowiadali o ciekawostkach na temat swojej pracy, rajdów i programów telewizyjnych.” – podkreśla Patryk Schultz.

W najbliższym czasie z okazji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia akcja Mitsumaniaki Dzieciom spełni kilkanaście marzeń na raz. Będzie to odpowiedź na listy do Świętego Mikołaja, napisane przez dzieci ze Śląskiego Hospicjum Domowego w Tychach. Mitsumaniacy z całego kraju prowadzą zbiórkę, by spełnić świąteczne marzenia dzieci nieuleczalnie chorych i 8 grudnia przekazać je osobiście na specjalnie przygotowanym spotkaniu. Te listy do Mikołaja można znaleźć na forum pod linkiem: http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=1125676#1125676

„Kolejną inicjatywą będą odwiedziny w Domu Dziecka nr 2 w Warszawie. Pojawimy się tam wraz z przyjaciółmi naszej akcji i autami marki Mitsubishi. 16 grudnia chcemy dzieciakom przedstawić naszych znanych przyjaciół i ulubione pojazdy oraz przekazać świąteczne prezenty.” – cieszy się Patryk Schultz.

Zapraszamy do pomocy przy spełnianiu marzeń dzieciaków. Aby wziąć udział w zbiórce dla dzieci z Domu Dziecka  należy kliknąć na link:http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?t=76244. Nie muszą to być wpłaty finansowe, bardzo chętnie przyjmiemy deklaracje spełniania marzeń, które moglibyśmy zaproponować naszym dzieciom, np. przejażdżkę pojazdem rajdowym, sponsorowanie wakacji w atrakcyjnym miejscu, przekazanie pamiątki na licytację, bądź bezpośrednio dla dziecka.” – dodaje Schultz.

W szczery i przejmujący sposób komentuje swój udział w akcji Jarosław Maznas - dziennikarz motoryzacyjny z TVN Turbo:  „W ubiegłym roku byłem kilka razy w hospicjum na Ursynowie. Przed każdą wizytą odczuwałem strach przed spojrzeniem w oczy umierających ludzi. Ale wszystkie zmieniało się w chwili, gdy zamiast śmierci widziałem iskrę radości. Gdy wychodziłem z hospicjum mówiłem sobie, że te wizyty są ponad moją siłę i że już tam nie wrócę. Ale wracałem. Zrozumiałem, że ja potrzebuję zaledwie kilku dni na pokonanie strachu, a Ci których odwiedzałem mieli świadomość już przegranej walki o życie. Czułem, że te spotkania, choć bardzo krótkie, były dla nich czymś niezwykle ważnym - może to był strach przed umieraniem w samotności, a może ostatnia nitka łącząca ich z życiem. Tego nie wiem. Ale właśnie z tego powodu wracałem. Z tego też powodu zdecydowałem się na wzięcie udziału w akcji Mitsumaniaki Dzieciom.”

Swą postawą zachęca każdego darczyńcę Robert Herba - Mitsumaniak i wielokrotny rajdowy mistrz Polski: „Cóż, gdy zapytano mnie czy wezmę udział w przedsięwzięciu Mitsumaniaki Dzieciom, bez sekundy zastanowienia zapytałem co mam robić , gdzie i kiedy mam być - to chyba cały mój komentarz na temat akcji Mitsumaniaki Dzieciom. Jestem jednym z nich i jestem z tego dumny!!!”

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po nasze publikacje
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
Tylko teraz
99,00 zł
119,70
Przejdź do sklepu
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moto
  1 sty 2000
  27 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Prototypy samochodów PRL: rewolucyjne i nieodżałowane

  Prototypy samochodów PRL, czyli historia opowiadająca o tym, jak kreatywni byli inżynierowie w czasach Polsku Ludowej. Oto 5 ciekawych konstrukcji.

  Mitsubishi Eclipse Cross plug-in: test Outlandera coupe na prąd

  Mitsubishi Eclipse Cross plug-in pożycza świetnie znany napęd hybrydowy w Outlandera i łączy go z dużo ciekawszą stylizacją. Co z tego wyszło?

  Kto ma pierwszeństwo przy zmianie pasa na środkowy?

  Kto ma pierwszeństwo przy zmianie pasa na środkowy? To jedna z wątpliwości, którą mogą mieć kierowcy na drogach wielopasmowych. Rozwiejmy ją.

  Używane pickupy do 50 tys. Oto nasza lista

  Używane pickupy do 50 tys. zł? Na naszej liście pojawia się trzech mocnych graczy. I co ciekawe, jeden z nich nie pochodzi ze Stanów!

  Jak używać sprzęgła przy hamowaniu?

  Jak używać sprzęgła przy hamowaniu? To pytanie, które często zadają sobie nie tylko kursanci... Właśnie dlatego warto poznać odpowiedź na nie.

  Jakie auto używane kupić? Te sprzedają się najszybciej i najdłużej

  Jakie auto używane kupić? To ważne pytanie. Dziś przygotowaliśmy listę tych modeli, które najdłużej i najkrócej czekają na nowego właściciela.

  Nowy SUV Lexusa, czyli marka sklonuje Yarisa Cross

  Nowy SUV Lexusa? Tak, wszystko wskazuje na to, że Japończycy rozbudują gamę aut ze zwiększonym prześwitem. Auto ma bazować na Yarisie Cross.

  Audi e-tron GT RS: Batman ma nowe auto. Przetestowałem je i ja!

  Audi e-tron GT RS wygląda jak samochód Batmana, jest szybki jak myśliwiec i lubi ciasne zakręty jak francuski pociąg TGV. Coś tu jednak nie pasuje.

  Kara za brak OC 2022 rok. Od stycznia nawet 6020 zł!

  Kara za brak OC 2022 rok, czyli od stycznia kierujący, który nie wykupi polisy zapłaci aż o 420 zł więcej. Skąd taka kwota? Winne rosnące wynagrodzenia.

  Stawki za odholowanie pojazdu w 2022 roku. Ile będą wynosić?

  Stawki za odholowanie pojazdu w 2022 roku po raz kolejny wzrosną. Ile będą wynosić? Za odholowanie auta osobowego zapłacimy... 588 zł!

  Kupowanie opon samochodowych: o czym pamiętać?

  Kupowanie opon samochodowych to zadanie odpowiedzialne. Ogumienie gwarantuje bowiem bezpieczeństwo. O czym pamiętać w czasie wyboru opon?

  Samochody z lat 80. O jakich legendach trzeba pamiętać?

  Samochody z lat 80., czyli dziś opowiemy o mieszance szaleństwa, motosportu, innowacji i... trwałości. Oto 10 aut, które na stałe zapisały się w historii.

  Fabryka Toyoty w Polsce: podwajają produkcję hybryd

  Fabryka Toyoty w Polsce podwaja produkcję napędów hybrydowych. Wynika to z dużego zapotrzebowania produkcyjnego modeli Yaris i Yaris Cross.

  Audi Q4 Sportback e-tron: stylowy, elektryczny i dostępny w Polsce

  Audi Q4 Sportback e-tron wygląda jak typowe Audi. Ma wkurzone spojrzenie i mocno sportową linię nadwozia. Jedno nie daje jednak spokoju. Ta cisza...

  Auto zastępcze na czas naprawy z AC

  Auto zastępcze na czas naprawy z AC: czy taka usługa jest rynkowym standardem? Jeżeli tak, to na czym konkretnie polega?

  Samochód zastępczy z OC sprawcy. Jakie są zasady?

  Samochód zastępczy z OC sprawcy należy się każdemu poszkodowanemu. Na jakiej zasadzie to działa? Zaraz o tym opowiemy.

  Filmowe gwiazdy za grosze. Top 5 moto-legend kina

  Samochody z filmów muszą być drogie? Zależy które wybierzesz. Dziś przygotowaliśmy listę pięciu modeli, które kosztują dziś mniej niż 30 tys. zł.

  Skierowanie na ponowny egzamin prawa jazdy. To możliwe?

  Skierowanie na ponowny egzamin prawa jazdy: kiedy otrzyma je kierowca? Gdy policjant uzna, że konieczne jest sprawdzenie kwalifikacji prowadzącego.

  Toyota Yaris Cross: hybrydowa i miejska. Co o niej wiadomo?

  Toyota Yaris Cross już w listopadzie zadebiutuje na polskim rynku. Już dziś marka zebrała blisko 1900 zamówień na to auto. Co o nim wiadomo?

  Jak Zafira z Zafirą, czyli porównanie generacji A i B

  Zafira A i B przypominają ojca i syna. Swoje odpracowali, następców się dorobili, więc czas posiedzieć i pogadać. Jak ojcu i synowi na emeryturze?

  Opel Vectra B: gdzie się podziały tamte pryw… auta?

  Opel Vactra B: w zeszłym roku minęło 25 lat od premiery tego modelu, w przyszłym minie 20 lat od zakończenia jego produkcji. Co warto wiedzieć o nim?

  Continental SportContact 7: sportowa nowość na rynku

  Continental SportContact 7 to opona przeznaczona do sportowych kompaktów, aut sportowych, supersportowych i tuningowanych.

  Branża transportowa... przeżywa renesans

  Branża transportowa jak i mechanicy przeżywają renesans. Usługi w tych dwóch sektorach są obecnie trudniej dostępne i przede wszystkim poszukiwane.

  Roczny koszt utrzymania samochodu? Policz go z... Yanosikiem

  Roczny koszt utrzymania samochodu – ile może wynosić? Yanosik postanowił odpowiedzieć na to pytanie i udostępnił właśnie nową funkcję w aplikacji.

  Ford Mondeo Mk4: Budżetowe auto Bonda

  Ford Mondeo MK4: jeździł nim James Bond, a Top Gear okrzyknął go samochodem roku 2007. W skrócie jest lepszy niż... Ferrari.